Změna číslování odpovědí

Změna číslování odpovědí

autor Šárka Šmídová -
Počet odpovědí: 8
Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné změnit v Bance úloh číslování odpovědí u všech úloh najednou? Mám cca 600 vytvořených otázek a chtěla bych u všech změnit možnost "a, b, c, d" na "bez číslování", aniž bych musela na každou klikat a předělávat jednotlivě.
Děkuji

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Šárka Šmídová

Re: Změna číslování odpovědí

autor Tomáš Motl -

Krásný den úsměv

dle mého pomůže tato odpověď -

Při vytváření testu, a vkládání úloh z databanky úloh zaškrtněte možnost promíchat odpovědi. (nebo něco podobného) nevybavuji si přesné znění.

To bude mít za efekt, že se odpovědi u otázky promíchají.

V odpovědi na Tomáš Motl

Re: Změna číslování odpovědí

autor Šárka Šmídová -
Dobrý den, děkuji za odpověď, ale myslela jsem něco jiného. úsměv
Když vytvářím úlohu v Bance úloh, mám tam na výběr "Formát číslování možností" - buď 1, 2, 3 ... nebo a, b, c. či .A, B, C .. a další možnost je i "nečíslovat možnosti" ...Já si vytvořila cca 600 úloh a zvolila jsem si u každé zvlášť, že chci aby byly odpovědi očíslované "a, b, c". Ale potřebovala bych teď u všech najednou změnit formát, aby nebyly číslované, tedy zvolit u všech "nečíslovat možnosti". Nevíte, jestli je možné toto navolit u všech úloh najednou? Nebo musím ručně upravovat každou úlohu?
Moodle
Příloha moodle 1.png
V odpovědi na Šárka Šmídová

Re: Změna číslování odpovědí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Asi je nutné nejprve nastavit výchozí volby
Nástěnka/ Správa stránek/ Moduly/ Typy testových úloh/ Výběr z možných odpovědí

na požadované hodnoty, pak úlohy vyexportovat a znovu naimportovat. To bych raději naimportoval do jiné kategorie.

Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Změna číslování odpovědí

autor Šárka Šmídová -
Dobrý den, zkoušela jsem nastavit číslovaní dle vašich pokynů, ale nenašla jsem na mém MOODLU žádnou možnost "Správa stránek" a "Moduly". Je pro tyto funkce potřeba nějaké oprávnění? Jsem pouze u jednoho konkrétního předmětu vedená jako učitel, jinak nikoliv. Může to být tím?
Děkuji
V odpovědi na Šárka Šmídová

Re: Změna číslování odpovědí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Jo, to musíte být admin/správce nebo aspoň manažer.

Požádejte admina

Zdraví Bohuš Havel, správce na mnoha webech 😂