ریدایرکت کردن یک دامنه به دامنه دیگر

ریدایرکت کردن یک دامنه به دامنه دیگر

از Mohammad Ehsan Akhavan در
Number of replies: 7

سلام
من ابتدا یک Domain به اسم bimaram.ir خریداری کردم و سپس نسخه moodle-latest-37 را بر روی هاست خودم نصب کردم و بعد از نصب، سایت کاملا بدون هیچ مشکلی نمایش داده میشد ولی بعدا تصمیم گرفتم تا دامنه وب سایت مودل خودم را به wikibashi.ir تغییر دهم بعد از اینکه در کنترل پنل مدیریت هاست خودم که از نوع cPanel هست، دامنه bimaram.ir را به wikibashi.ir ریدایرکت کردم و سپس اسم آن را در مرورگر خودم جستجو کردم به طور یکدفعه وب سایت من از دسترس خارج شد که در عکس شماره مشخص هست.

درضمن برای دامنه wikibashi.ir گواهینامه SSL از نوع DV هم تهیه و بر روی هاست خودم نصب کردم که در عکس شماره2 و 3 میتوانید آن را مشاهده کنید و همچنین کد فایل .htaccess در یک فایل txt و همچنین در قالب یک عکس برای شما ضمیمه شده است.

و در آخر عکس نحوه ریدایرکت کردن یک دامنه به دامنه دیگر را در cPanel  خودم برای شما ضمیمه کردم.

خوشحال میشوم اگر لطف کنید و مشکل بنده را در ریدایرکت کردن این دو دامنه حل کنید.

با تشکر و احترام

تعداد امتیازات:  -
In reply to Mohammad Ehsan Akhavan

در پاسخ به: ریدایرکت کردن یک دامنه به دامنه دیگر

از Moien Abadi در
سوال شما تکراری است کافی است یکبار در محل مناسب پست شود. پاسخ را اینجا ببنید: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=392551#p1583327
In reply to Moien Abadi

سلام آقا معین اول باید از شما بابت پاسخ تشکر کنم و دوم اینکه سوال من تکراری نیست و این لینکی که شما در جواب برای من ارسال کردید اصلا مربوط به سوال من نیست چون ایشان مودل را روی نرم افزار xampp نصب کردند ولی من روی هاست نسب کردم و سوم اینکه ایشان اصلا دامنه ای خریداری نکردند که بخواهند وب سایت خود را از دامنه اول به دامنه دوم ریدایرکت کنند خودتان بهتر میدانید کسی که مودل را بر روی localhost نصب میکند یا اصلا هر سایت دیگری مانند wordpress، نیازی به خرید Domain ندارد و این کار فقط جنبه آموزشی دارد اما کار من اصلا جنبه آموزشی ندارد و این ریدایرکت با اون ریدایرکتی که ایشان مطرح کردند زمین تا آسمان فرق میکند و در آخر اینکه اگر به مشکلی که بنده خدمتتان عرض کردم دقت کنید در عکس شماره 1 که در فایل zip برای شما ارسال کردم، اگر مشاهده بفرمایید میبینید که مشکل در فایل component.php در خط شماره 1172 هست که یک syntax error هست و در فایل config نیست
با تشکر
Attachment 1.jpg

از Moien Abadi در
روز شما بخیر
۱. لینکی که در پاسخ به پست شما ارسال کرده بودم مربوط به پست خود شما است (https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=392551) در تالار گفتگوی «مسائل مربوط به نصب». (تصویر زیر)

۲. همانطور که عرض کردم اول از همه، یک بار فایل  config.php خود را چک کنید. آیا اطلاعات آن با تغییراتی که شما دادید همخوان است؟ به خصوص مقدار متغییر $CFG->wwwroot 
۳. سعی کنید cache مودل را هم پاک کنید. (اگر دسترسی command  دارید این دستور را در مسیر مودل اجرا کنید:   php admin/cli/purge_caches.php )

این راه هایی است که به ذهن من میرسه تا دقیق تر مشکل شناحته بشه. اون خطایی که در تصویر ارسال کردید خطای ثانویه است و ناشی از چیزی است که نتیجه اش این شده.

یادداشت:
تصاویر را به صورت  zip ارسال نفرمایید همینجا آنها را ضمیمه کنید.
In reply to Moien Abadi

در جواب مورد دوم که فرمودید فایل config.php را با تغییراتی که داده ام چک کنم، باید بگم که من هیچ گونه کد نویسی انجام نداده ام فقط مودل را بر روی هاست خودم نصب کردم اما اگر منظور شما تغییراتی به غیر از کدنویسی هست خواهشمندم لطفا دقیق تر بفرمایید که منظور از تغییرات دقیقا چه تغییراتی و در چه زمینه ای هست؟

اما در جواب مورد سوم که فرمودید دستور php admin/cli/purge_caches.php را در مسیر مودل اجرا کنم منظورتان دقیقا کدام فایل فایل هست؟

از Moien Abadi در
روز شما بخیر
نمی دانم ارسال اطلاعاتی چنین مهم (مشخصات دسترسی به دیتابیس و رمز آن و ...) در فضای عمومی چقدر درست باشد. به هر صورت:

۱. تغییرات در فایل config.php ارتباطی با کدنویسی ندارد. شما نام دامنه خود را عوض کرده‌اید (اگر درست متوجه شده باشم) و این را باید در تنظیمات مودل هم اعمال بفرمایید. اما در فایل config.php همچنان مقدار متغییر $CFG->wwwroot به آدرس bimaram اشاره دارد.

۲. اگر به سرور مودل تان از طریق محیط ترمینال (که امکان اجرای دستورات command line را می دهد) دسترسی داشته باشید، باید در مسیر پوشه مودل دستور زیر را اجرا کنید تا caches مودل شما پاک شود. شاید مشکل شما از این طریق حل شود
php admin/cli/purge_caches.php

۳. یک راه حل دیگر هم می تواند این باشد که:
تغییرات را برگردانید و در مودل تان در مسیر مدیریت سایت > توسعه > اشکال زادیی قسمت پیغام‌های اشکال‌زدایی را در حالت توسعه قرار دهید تا پیام های خطای بیشتری را بتوانید مشاهده کنید. آنگاه دوباره تغییرات را اعمال کنید. شاید به این ترتیب مشکل دقیق تر پیدا شود.