Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

autor Aleš Viktorin -
Počet odpovědí: 5

Zdravím úsměv

Nedaří se mi rozchodit požadavek na údaje (GDPR) - Moodle 3.6.2+. Jako admin (případně jako pověřenec na údaje) vygeneruji požadavek na údaje na některého uživatele. Ten se zařadí jako nový požadavek. Mohu ho schválit nebo odmítnout. Když ho schválím, přejde do stavu "schváleno" a v akcích mám možnost "zobrazit požadavek" nebo "znovu odeslat jako nový požadavek". Už se ale nedostanu do stavu ke stažení údajů. Stejně tak požadavek na automatické smazání dat po odstranění uživatele zůstane po schválení ve stavu "Zpracování". Cron funguje, Registr údajů mám naplněn - mám kategorie i účely + přiřazení na všech úrovních kontextů. Kde by mohl být problém?

Děkuji.


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Aleš Viktorin

Re: Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Pokud máte možnost, zkuste následující. Dočasně vypněte cron a začněte vytvořením nového požadavku na údaje.

Když ho schválím, přejde do stavu "schváleno"

Zkontrolujte si po tomto kroku obsah tabulky se seznamem naplánovaných úloh:

SELECT * FROM mdl_lock_db WHERE resourcekey LIKE 'adhoc_%';

Měl by tam být záznam odpovídající tomu požadavku. Poté spusťte tuto naplánovaou úlohu ručně z příkazové řádky, něco na způsob:

$ sudo -u apache php admin/tool/task/cli/adhoc_task.php --showsql --showdebugging  --execute | tee adhoctask.log

Pokud je tam nějaký problém, měl by se ukázat a zůstat zalogován v tom souboru pro pozdější analýzu a případně srovnání. Podobným problémem, se kterým jsme válčili na moodle.org, byly problémy s výkonem a efektivitou některých dotazů nad modulem Fórum. Vzhledem k velkému množství diskusí na moodle.org se příslušný dotaz nikdy nedokončil a požadavek nebylo možné zpracovat. To by ale mělo být v posledních verzích opraveno.

Po skončení nezapomeňte znovu zapnout cron. Vypnutý byl proto, abyste měl kontrolu nad spouštěním té úlohy. Pokud by cron běžel, mohl by ji spustit on.

Držím palce.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

autor Aleš Viktorin -

Děkuji za reakci. Vypnul jsem cron, dal nový požadavek, chválil jej a výsledkem SELECTu není nic. Tabulka je úplně prázdná... 

V odpovědi na Aleš Viktorin

Re: Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Aha. Používáte PostgreSQL jako databázi? Pokud ano, zkuste ten SELECT přeskočit a rovnou spusťte tu úlohu.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Požadavek na údaje - nedojde ke stažení

autor Aleš Viktorin -

Super! Děkuji moc za návod - jsme o krok dále... Ručním spuštěním úlohy jsme zjistili, že doplněk "configurable resports" způsobuje fatální selhání PHP, čímž úloha nebyla nikdy dokončena. Doplněk jsme odinstalovali a nové spuštění úlohy proběhlo do konce - ale s následující chybou:

Adhoc task failed: tool_dataprivacy\task\proces_data_request_task ,Nelze přečíst soubor. Soubor buď neexistuje nebo nejsou dostatečná přístupová práva.

Přesto - požadavky změnily stav - jsou ve stavu: "zpracování" a v akcích je jen "zobrazit požadavek". Takže jsme o krok dále, ale stále nám něco chybí k úplné funkčnosti a abychom se dopracovali až ke stažení. Moodle provozujeme na Win serveru - vím, že to není ideální, ale jinou možnost nemáme mrzutost Žádné jiné vlastní doplňky už nejsou... Je ještě něco, co bychom mohli zkusit?