Chyba při zápisu studentů do kurzu.

Chyba při zápisu studentů do kurzu.

autor Jiří Honomichl -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den.

Nedaří se mi zapsat skupinu studentů do kurzu. Objevuje se mi toto hlášení: Chyba v programu - prosím, informujte vývojáře: Invalid context id specified context::instance_by_id() . Děje se mi to však pouze u jedné třídy žáků a jednoho předmětu. V ostatních problém se zápsem není. Mohli byste mi pomoci vyřešit tento problém. Je pro mne dost zásadní.

Děkuji.

Jiří Honomichl

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Honomichl

Re: Chyba při zápisu studentů do kurzu.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

To vypadá na nějakou nekonzistenci v databázi. Můžete zkusit zapnout režim plného ladění (developer debug) včetně zobrazování zpráv a zkusit poslat úplný stack trace.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při zápisu studentů do kurzu.

autor Jiří Honomichl -

Tak jsme provedli ladění a při zkoušce zápisu účastníků kurzu se objevily podrobnější informace (viz příloha).

Příloha chyba.jpg
V odpovědi na Jiří Honomichl

Re: Chyba při zápisu studentů do kurzu.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Podle všeho máte v tom kurzu povolen zápis přes globální skupiny. A některá z vašich globálních skupin je spojena s kontextem, který už neexistuje. Jak k tomu došlo, těžko říct.

Pokud máte možnost spustit na vašem DB serveru SQL dotaz, následující by vám mohl ukázat, se kterou globální skupinou je problém:

SELECT c.id, c.contextid, c.name, c.component FROM mdl_cohort c LEFT JOIN mdl_context cx ON c.contextid = cx.id WHERE cx.id IS NULL;

Tuto bude potřeba opravit. Dejte vědět, jestli se vám podaří něco zjistit.