اتصال Moodle 3.5 به Addobe Connect

اتصال Moodle 3.5 به Addobe Connect

از Sohrab Yazdanparast در
Number of replies: 22

سلام.

متاسفانه اخرین نسخه از پلاگین abobe connect 3.0.0 هست که روی مودل ورژن 3.5 کار نمیکنه. هیچ اپدیتی هم نداده متاسفانه دولوپر افزونه از فوریه 2016.

آیا کسی در خصوص نحوه بازنویسی این پلاگین برای ورژن های جدید اطلاعی داره و یا این که روش دیگه ای برای اتصال این دو نرم افزار به یکدیگر؟

تعداد امتیازات:  -
In reply to Sohrab Yazdanparast

در پاسخ به: اتصال Moodle 3.5 به Addobe Connect

با کلی سرچ تونستم پلاگین را یپدا کنم.
تو گیت هاب ریموت لرنر به ادرس زیر می تونید ورژن های مختلف را پیدا کنید.

البته اخرین ورژن 3.4 هست که دارم تست میکنم روی مودل 3.5 .
نتیجه را همین جا اعلام میکنم.

از Moien Abadi در

ممنون سهراب بابت به اشتراک گذاری لینک

آیا نتیجه موفقیت آمیز بود؟

In reply to Moien Abadi

با سلام
عذر خواهی میکنم که نتیجه را این قدر دیر ارسال میکنم.
پلاگین نسخه 3.4 و مودل 3.5.3 با ادوبی کانکت نسخه 9.7 بدون ایراد سینک شد و تمام دسترسی ها اعم از
ایجاد کاربر در adobe
لاگین مستقیم در Adobe توسط moodle
ایجاد کلاس و ....

با موفقیت تست شد.
هیچ گونه ایرادی هم مشاهده نشد.

In reply to Moien Abadi

جناب عابدی عزیز نکته ای هست که من هنوز متوجه نشدم درکار کردن با این پلاگین. سناریو را ارسال میکنم که در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

سناریو به شرح زیر هست :

قبل از ایجاد Moodle کلاس هایی به صورت دستی در adobe ایجاد شده و محتوای آموزشی هم توسط اساتید رکورد شده داخل ( تقریبا 100 عنوان اموزشی)

الان که مودل را نصب کردم میخوام دوره های قبلی را در سیستم وارد کنم ( مهم نیست که لازم باشه دستی ایجاد بشن) ولی نکته ای که هست اینه که کلاس ها را میخوام کاملا فعال بزارم. یعنی هر دانشجویی از امروز داخل سیستم لاگین کرد بتونه بروی اون کلاس ها بزنه  و ضبط شده را به صورت افلاین مشاهده کنه.

میشه راهنمای کنید چه جوری باید این موضوع انجام بشه ؟ یه نمونه را از اول توضیح بدهید ممنون میشم. ( این که تاریخ را چطور انتخاب کنیم برای سیکل کلاس و یا لینک کلاس را وارد کنیم و .... )

هنوز کامل متوجه نشدم که چه جوری باید این دسترسی ایجاد بشه.( هدف اینه که وقتی یه دوره مثلا اموزش زبان داریم روی سایت شخص هم بتونه به محتوا هایی که از داخل خود Moodle اضافه میشه دسترسی داشته باشه و هم به ویدئوهایی که قبلا ضبط شده)

از علی زمانی در

سلام ،  ضمن تقدير و تشكر بابت لينك ادوب كانكت لطفا اگر شما هم به اين مشكل خورده ايد و آن را رفع كرديد پاسخ دهيد در نسخه موبايل اندرويد  مودل  من مي خواهم كاربر بتواند وارد كلاس به صورت آنلاين و با استفاده از ادوب كانكت شود. ولي نمي شود؟ 

ممنون

In reply to علی زمانی

از Moien Abadi در

سلام علی

ممنون میشوم سوالی که دارید را در یکجا مطرح کنید،‌ قطعا اگر کسی راه حلی داشته باشد به آن پاسخ می دهد.
در اینجا توضیحات مربوط به سوال شما ذکر شده است: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=379018#p1528390

از Moien Abadi در

سلام سهراب

امیدوارم درست متوجه توضیح شما شده باشم، چون بعضی جاها نفهمیدم منظورتون از «سیستم» چیست؟ ادوبی کانکت است یا مودل؟ ولی در کل، با برداشتی که از سناریوی شما داشتم باید عرض کنم که بدون برنامه نویسی نمیشه این سناریو را پیدا کرد. چرا که:

1. وقتی شما پلاگین ادوبی را روی مودل نصب میکنید طبیعتا در دیتابیس جداولی هم ایجاد میشود. وقتی از طریق این پلاگین، کلاسی را در ادوبی کانکت ایجاد میکنید اطلاعات آن در دیتابیس در جدول مربوطه ثبت میشود و به همین روال وقتی کلاسی را در ادوبی کانکت ضبط می‌کنید هم، اطلاعاتش در جداول مربوطه در دیتابیس مودل ذخیره میشود و برای همین شما لینک به کلاس و کلاس های ضبط شده را یکجا دارید.

2. حالا اگر شما قبل از نصب این پلاگین، کلاس های ضبط شده‌ای در ادوبی کانکت داشته باشید، چون آن کلاس ها توسط پلاگین واسط مودل ایجاد نشده است، طبیعتا اطلاعات آن هم در مودل نمی تواند نمایش داده شود، چون آن اطلاعات در جداول مربوطه در دیتابیس مودل وجود ندارد.

بنابراین اگر نخواهید برنامه نویسی کنید و اطلاعات را به صورت سالم در دیتابیس در جداول مربوطه import کنید، راحترین راه حل این است که لینک کلاس های ضبط شده در ادوبی کانکت را در مودل قرار دهید. ( با استفاده از یکی از ماژول‌های page یا label یا link  یا book)

In reply to Moien Abadi

سپاسگزارم از پاسخگویی شما مهندس عزیز.

منظور از سیستم همام مودل هست.

نکته ای که هست با روش اخر که فرمودید داوطلب باید مجددا اقدام به لاگین کردن در adobe connect بکند.

بعد در پلاگینی که بر روی مودل نصب کردیم، زمان ایجاد کلاس یک ساعت شروع و یک ساعت پایان در تاریخ مشخص داره. در صورتی که ما میخواییم کلاس ها همیشه  در دسترس باشه بعد از برگزاری ( یعنی دانش آموز ها بتونند به صورت آفلاین کلاس ضبط شده را ببین.)  این موضوع باید چطور بشه ؟ اصلا آیا منطقی هست کلاس هایی که در گذشته ضبط شده را روز moodle مشاهده بکنند ؟ یا بهتر هست دانلود بشوند و در داخل خود Moodle پخش بشوند؟ کدام راه ها بهتر هست؟

In reply to Moien Abadi

از sara amini در

سلام و روزبخير

من پلاگين ادوبي رو روي مودل نصب كردم هيچ مشكلي الان ندارم فقط به صورت اتوماتيك جلسات ضبط شده در recording پايين پيوستن به كلاس نمياد . جلسات در ادوبي ضبط شدند ولي اينجا نميان

چه جوري ميتونم مشكل رو حل كنم 

مودل من 3.8 هست و ادوبي 10.6 و كلي گشتم تا از راهنمايي هاي شما پلاگين مربوطه رو پيدا كردم نسخه پلاگين 3.6.0.0 و 2019053000 كه در سايتي به جز moodle.org بود و اخر اسم فايل زيپ master داشت اين پلاگين الان مشكلي جز موردي كه گفتم نداره .راحت صفحه ادوب رو براي پيوستن به كلاس هم مياره و 3 نقش اصلي رو هم براي شركت كنندگان داره

لطفا راهنمايي كنيد

In reply to sara amini

از Moien Abadi در
برای حل مشکل
باید از یک برنامه نویس مسلط به php که شناخت نسبت به مودل هم دارد بخواهید که برایتان این پلاگین را ارتقا دهد تا نیاز مورد نظر رفع گردد.
In reply to Moien Abadi

از sara amini در

من با مودل 3.5.1 و پلاگین 3.4 هم چک کردم دقیقا همین مشکل مجدد وجود داره یعنی دو تا مودل و پلاگین مختلف دقیقا این خطا رو دارند حتی با پلاگین های مختلف هم برای هر مودل این مشکل هست و به صورت اتوماتیک جدول جلسات ضبط شده در پایین پیوستن به کلاس نمیاد .ممکنه از تنظیمات ادوب من باشه؟
اگر کسی رو میشناسید که مسلط به php در مودل باشه لطفا بهم معرفی کنید  و یا
اگر کسی کد این موردو داره لطفا منو راهنمایی کنه
ممنون

In reply to sara amini

از abbas heidary در
سلام
اگه ممكنه آدرس سايتي كه پلاگين رو پيدا كردي بنويس شايد رو مودل 3.9 هم كار بكنه
سپاس
In reply to sara amini

از abbas heidary در

سلام

اگه مشکل ضبط کردن کلاس را با پلاگین حل کردید لطفا به اشتراک بزارید بقیه هم استفاده بکنند

ممنون

از shiva shiva در

سلام

آیا کسی هست که بتونه در یه زمان کم ادوب کانکت رو به مودل سایت من متصل کنه به طوری که کاربر بدون نیاز به ورود به ادوب کانکت از طریق مودل وارد شود

In reply to shiva shiva

از abbas heidary در

پلاگین ادوبی کانکت همین کار رو میکنه. 

اما چند نکته در این اتصال مهمه.

نسخه مودل و ادوبی تون چنده

محل نصب مودل کجاست منظورم اینه که روی هاسته یا زمپ

ادوبی رو کجا نصب کردی

از حسین عبایی در
سلام
میتونید از پلاگین زیر استفاده کنید
https://github.com/hossein142001/moodle-mod_adobeconnect
In reply to حسین عبایی

از Mehdi Rahimi در

هنوز امكان دانلود مستقيم فيلم ضبط شده در اين پلاگين ديده نشده. در بعضي از نسخه ها امكان دانلود مستقيم صداي فيلم هم فراهم شده.

لطفا اگر نسخه اي از اين پلاگين كه اين قابليت ها رو داشته باشيد به اشتراك بگذاريد.

سپاس

In reply to Mehdi Rahimi

از حسین عبایی در

سلام

برای این قابلیت باید یک کد یا ماژول دیگه استفاده بشه که صوت رو از ادوب بگیره.

حضور و غیاب هم به ماژول اضافه شد

https://github.com/hossein142001/moodle-mod_adobeconnect

In reply to حسین عبایی

از Mehdi Rahimi در
بسیار عالی.
سپاس از زحمات شما
واقعا حضور و غیاب برای اساتیدی معضل بزرگی بود.
توضیح می فرمایید به چه شکلی حضور و غیاب انجام میشه.
لطفاً تصویری از خروجی اون در اینجا قرار بدید.