Reckylace kurzu - hromadné vyškrtávání uživatelů

Reckylace kurzu - hromadné vyškrtávání uživatelů

autor Jan Hrabák -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den,

další problém s Moodlem mám v případě, kdy chci znovu použít kurz, do kterého byly v loňském roce zapsáni různí uživatelé. Nepodařilo se mi doposud za roky provozu Moodlu najít možnost, jak z kurzu vyškrtnout všechny uživatele najednou. Vždy musím po jednom "vykřížkovávat" a potvrzovat vyškrtnutí každého žáka zvlášť, což je při počtu několika desítek kurzů vždy zábava na dalouhé večery.

Existuje nějaký způsob, jak vyškrtnout všechny uživatele naráz z daného kurzu?

Děkuji za všechny rady.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Hrabák

Re: Reckylace kurzu - hromadné vyškrtávání uživatelů

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Doporučuji prostudovat možnost resetu kurzu, to je ta správná volba.

Do budoucna se zamyslete na použití globálních skupin, administrace je potom jednodušší.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Reckylace kurzu - hromadné vyškrtávání uživatelů

autor Jan Hrabák -

Dobrý den, děkuji, reset kurzu jsem neobjevil, přitom to není nic náročného. Děkuji, ušetřil jste mi 2 prázdninové dny úsměv

V odpovědi na Jan Hrabák

Re: Reckylace kurzu - hromadné vyškrtávání uživatelů

autor Jan Wohlgemuth -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté

Dobrý den,

pokud Vám jde pouze o hromadné vyškrtnutí více uživatelů zapsaných ručně - existuje poměrně dobře schované rozhraní, kde lze hromadně zapisovat i vyškrtávat uživatele z kurzu.

V kurzu - metody zápisu - v pravém sloupci Upravit u metody zápisu Ruční zápis do kurzu najdete ikonku člověka se symbolem plus. Pod tímto odkazem se nachází rozhraní, kde můžete hromadně vyškrtnout více uživatelů naráz.

TIP: Ve vyhledávacím poli je defaultně zobrazeno maximálně 100 uživatelé. Existuje nastavení "maxusersperpage", které tuto hodnotu ovlivní.

S pozdravem

Jan Wohlgemuth