dotaz na pravidelné spouštění cronu

dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Ilja Kraval -
Počet odpovědí: 7

Hezký den,

nainstaloval jsem MOODLE na hostovaný server od WEDOSU, chodí vše OK,
ale nenašel jsem v MOODLE nikde nastavení pravidelného spouštění cronu. (například kvůli odběru diskusních příspěvků)

Dá se to nastavit? Do režimu příkazových řádků se na serveru nedostanu a ruční spouštění přes web není řešení. 

Díky předem za odpověď, 


Ilja.




Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ilja Kraval

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Ilja Kraval -

jo, už jsem našel, hledal jsem špatně úsměv 
Spouštění cronu poskytuje WEDOS v aministraci webhostingu úsměv

V odpovědi na Ilja Kraval

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Jaroslav Verlík -

Dobry den, mam jednu otazku - moze kazdodenne spustenie cronu sposobovat ze sa mi pravidelne v istych casoch kazdeho dna straca z ponuky 14 kategorii kurzov viac ako polovica? Dlhodobo to pozorujem aby som zistil kedy a preco, ale je to naprosto nepredvidatelne. Najcastejsie sa stracaju po vymene scorm balicka v akomkolvek kurze. Pomoc je iba jedina - vzdy musim vycistit vyrovnavacie pamate, cim sa ponuka kategorii nanovo zobrazi. Je to ale stresujuce a unavne nakolko portal je uzivany komercne a nikdy neviem kedy klienti vidia vsetko a kedy len polovicu z ponuky.

Za akukolvek radu budem vdacny.


V odpovědi na Jaroslav Verlík

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

moze kazdodenne spustenie cronu

Jenom bych poznamenal, že cron.php se má spouštět každou minutu, ne každý den.

V odpovědi na David Mudrák

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Ilja Kraval -

u mne webhosting umožňuje spouštět cron nejčastěji jednou za hodinu, aspoň tak. úsměv...  

V odpovědi na Ilja Kraval

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Počítání plnění aktivit probíhá v jednom spuštění cronu, plnění kurzu v následujícím. Teoreticky za dvě hoďky má student spočítáno absolvování kurzu (když je nastaveno).

To byl příklad použití cronu.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Ilja Kraval

Re: dotaz na pravidelné spouštění cronu

autor Pavel Lorenc -
Hodinový CRON na WEDOSu nemusí být úplně optimální, jak píše Bohouš. Ne každému se chce čekat na vyhodnocení jeho kurzu (a vydání certifikátu) 2 hodiny...

Naštěstí existují online služby, které dovolují kratší intervaly volání CRONU - a to dokonce zdarma. (např.: https://cron-job.org/en/)