notifikace při registraci uživatele

notifikace při registraci uživatele

autor John Green -
Počet odpovědí: 9

Dobrý den,

nevíte, prosím, jak přimět Moodle (3.3+), aby mně, jako správci, zaslal na mail oznámení, když se někdo nový zaregistruje do systému?

Děkuji předem!

Počet hodnocení: -
V odpovědi na John Green

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Mělo by to jít (stejně jako spousta jiných podobných) pomocí https://docs.moodle.org/33/en/Event_monitoring

V odpovědi na David Mudrák

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Kubů -
Dorbý den, nemáte ještě tip, jak lze v notfikačním mejlu (Monitor událostí), nastavit zobrazení jména registrovaného? Zkoušel jsem různé varianty username, firstname ve složených závorkách, ale marně. Mockrát děkuji.
V odpovědi na John Green

Re: notifikace při registraci uživatele

autor Martin Benda -

Kdyby ti to nešlo, tak může být taky problém se zakázanou funkcí php mail nebo pokud máš nastaveno SMTP, tak to.

V odpovědi na John Green

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Kubů -
Dobrý den, přišli jste již na řešení? Nejsem schopen toto nastavit.
V odpovědi na David Kubů

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V odpovědi na David Mudrák

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Kubů -
Děkuji velice. Máme ale cloudovou verzi, takže zřejmě pluginy nenainstaluji. Zkoušel jsem Správa stránek > Sestavy > Pravidla pro monitorování událostí a definoval pravidlo Uživatel vytvořen. Nastavil jsem odběr (Monitorování událostí). Otestoval jsem - zaregistoval uživatele, ovšem email s oznámením mi nepřišel. Obecně emaily tohoto typu nám chodí ze zpožděním několik hodin, ale čekám asi již 4 hod a nic.
V odpovědi na David Kubů

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Máme ale cloudovou verzi

Omlouvám se, to mi nedošlo. Tam si plugin nepřidáte. Stále vám nic nepřišlo? MoodleCloud rozesílá upozornění emailem v závislosti ne intenzitě využívání stránek. Pokud vám to ani přesto nechodí, asi bych kontaktoval podporu MoodleCloud.

V odpovědi na David Mudrák

Re: notifikace při registraci uživatele

autor David Kubů -
Dobrý den, děkuji velice za nasměrování. Podporu jsem kontaktoval a byla to chyba (zásek) cronu. Už to chodí.