Veřejný dotazník

Veřejný dotazník

autor Filip V -
Počet odpovědí: 15

Ahoj,

chci se zeptat na obecný způsob řešení:

Potřebuji zprovoznit veřejný dotazník - tedy tak, aby uživatel s právem host mohl i zapisovat, tedy odpovídat na otázky.

Mám vytvořený kurz, který je přístupný pro hosty a v rámci něho tento dotazník. Pokud by to nešlo nastavit jen pro dotazník, není překážkou mít toto právo nastavit celému kurzu.
Rád bych ale, aby tato možnost zůstala pod hostem, ne pod jiným veřejným účtem, kterým by se uživatelé museli přihlásit.

Jelikož má host jen právo číst, nemohu vymyslet, jak to provést...





Počet hodnocení: -
V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Lukáš Mižoch -

Otázkou je, co v tom dotazníku bude a proč musí být zrovna v Moodlu. Já osobně raději používám Google Formuláře.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -

Co bude obsahem dotazníku není podstatné - Volby a slovní odpovědi.
Google dokumenty ani další služby jsme nechtěli použít, proto v Moodle... 

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Ladislav Ulrich -

Já osobně umístím na stránku přístupnou uživateli host pouze odkaz na dotazník vytvořený v google aps, kde vytvořím kompletní dotazník a mám k dispozici i grafické vyhodnocení dotazníku J

 

Ulrich

From: Filip V přes Moodle.org [mailto:noreply@moodle.org]
Sent: Tuesday, June 13, 2017 4:26 PM
To: Ladislav Ulrich <ulrichl@razdva.cz>
Subject: Moodle česky: Veřejný dotazník

 

Obrázek: Filip V

Veřejný dotazník

autor Filip V - Úterý, 13. červen 2017, 15.55

 

Ahoj,

chci se zeptat na obecný způsob řešení:

Potřebuji zprovoznit veřejný dotazník - tedy tak, aby uživatel s právem host mohl i zapisovat, tedy odpovídat na otázky.

Mám vytvořený kurz, který je přístupný pro hosty a v rámci něho tento dotazník. Pokud by to nešlo nastavit jen pro dotazník, není překážkou mít toto právo nastavit celému kurzu.
Rád bych ale, aby tato možnost zůstala pod hostem, ne pod jiným veřejným účtem, kterým by se uživatelé museli přihlásit.

Jelikož má host jen právo číst, nemohu vymyslet, jak to provést...

 

 

 

 


Můžete na to odpovědět e-mailem.


Bez virů. www.avast.com
V odpovědi na Ladislav Ulrich

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -
Zkusil jsem nastavit Hostovi právo vyplnovat dotazníky, ale změna se nijak neprojevila (nevím proč).


Taky jsem vytvořil novou roli, která dědí práva ze "student" a zkusil ji defaultně přiřadit nepřihlášeným uživatelům, jenže v nabídce pro přidělení rolí ve správě oprávnění je pouze "host" (taky nevím proč...)

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Prosím berte na vědomí, že některé aktivity nelze v kurzech zpřístupnit ani hostům ani nepřihlášeným uživatelům - test, dotazník ...

Na titulní stránce však dotazník použít lze! https://docs.moodle.org/33/en/Using_Feedback

Musí to být aktivita na titulní stránce a nesmíte nutit uživatele k přihlášení.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -

Na titulní stránce to právě mám, náhled do dotazníku je, ale nejde odpovědi odevzdat :/

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Ještě role - na titulní stránce je jen registrovaný uživatel, nebo reg. uživatel na titulní stránce, ne Student.

Asi se jedná o chybu, verze 3.2. jede při změněn role admina, po přihlášení hosta ne, verze 3.3 nefunguje ani pro změnu role. Pokusím se založit Tracker.

Pro vás interně (@Filip V)- je možné přihlásit uživatele, když je to na intranetu? Anonymizování odpovědí by stačilo, třeba.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -
Prozatím není možné vytvořit účty pro všechny uživatele (čekáme na využití s LDAP) - anonymizování odpovědí tak zatím nelze aplikovat, 

napadlo mě vytvořit jeden účet s potřebnými právy a ten sdílet, ale nezkoušel jsem, jak se to bude chovat ve statistikách (tzn, kolikrát kdo co odpovedel, ikdyž bych povolil vícenásobné přihlášení a možnost odevzdat odpovedi nekolikrat)


role jsem taky zkoušel - taky neuspěšně

stejně je to divný, když jsou práva nastavena 

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -

Je to ale úplně nějaký divný,

 doazník má nastevn anonymní režim, tudíž by mělo jít odevzdávat opakovaně, ale přesto svítí hláška, že Dotazník jste již vyplnili a nelze jej vyplnit znovu ...

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Je nutné Povolit vícenásobná odevzdání v nastavení Možnosti odevzdání dotazníku Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -

To právě nejde nastavit - jakmile se nastaví anonymní režim, tak toto pole se zneaktivní.
Což už z logiky by mělo být správně - anonymní odpovědi, nejde detekovat kdo odpovídal.

Chápu, že si ukládá cokies a/nebo jen anonymyzuje odpovedi i z loginu. Každopádně to nějak nejde... 

V odpovědi na Filip V

Re: Veřejný dotazník

autor Lukáš Mižoch -

A zatímco Filip na to po týdnu přišel, my s Google Formuláři už máme vše dávno hotovo. zubit se

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Veřejný dotazník

autor Filip V -

Já to zatím taky vyřešil vložením dotazníku přes Survio do Moodle stránky, ale prostě mě to zajímalo.

Co je na tom špatného?