Informační email při ztrátě hesla

Informační email při ztrátě hesla

autor Jan Štrobl -
Počet odpovědí: 5

Zdravím, mám tak trochu problém jak už to zde bývá. Byl jsem tak zoufalý že jsme i hledal na druhé straně googlu.

Nicméně k problému, ve firmě vedeme moodle, já jsem nastoupil jako nový správce a kolega přede mnou si tu s tím hrál a moc informací zde nezanechal. Jde o to, že když uživatel zapomene heslo a požádá o nové tak mu přijde email od našeho bývalého kolegy "Franty". Ve tvaru "Ahoj Lenko, někdo požaduje změnu tvého hesla (nejspíše Ty). Pokud je to tak spoj se správcem. Správce: franta@firma.cz.". A to heslo přijde právě Frantovi, my ovšem potřebujeme aby hesla chodila k nám a zároveň zpráva chodila z emailu "it-oddeleni@firma.cz". Ovšem tohle nastavení nemohu nikde najít, obávám se že to bude někde přímo v kódu? Pokud už tady takové téma je a já ho nenašel prosím o přesměrování nebo navést kde mám hledat. Děkuji předem. úsměv

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Štrobl

Re: Informační email při ztrátě hesla

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To je vskutku originální sdílení hesel úsměv

Nenajdete-li nainstalovaný rozšiřující plugin, zkontroloval bych jazykové řetězce. Pokud tam řetězec nejdete, navede vás to na modul. Jinak je to hack, který budete muset řešit - třeba upgradem. Je to však risk, co když je tam více takových udělátek?

Berte to jen jako diskusi. Hodně štěstí.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Informační email při ztrátě hesla

autor Jan Štrobl -

Ono těch originalit tady zůstalo bohužel více. Osobně nemám s rozšířenou administrací a správou moodlu velké zkušenosti. Naháním tady několik věcí najednou proto pátrám po jakém pluginu či modulu mám hledat.

V odpovědi na Jan Štrobl

Re: Informační email při ztrátě hesla

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den, já bych měl také typ a přidám se do diskuse:

1) Podívejte se na správce admin/roles/admins.php a tam si myslím, že najdete "vašeho" Frantu jako hlavního admina. Pokud ano, nastavte sebe nebo kohokoli jiného za hlavního admina (e-mail bude chodit právě z tohoto účtu).

2) Zkontrolujte si a upravte nastavení Kontaktní podpory /admin/settings.php?section=supportcontact

3) Najděte si jazykový řetězec "emailresetconfirmation" v jazykovém balíčku /admin/tool/customlang/index.php a upravte. To je ten text e-mailu

Třeba se pletu, ale vyzkoušejte úsměv

Přeji hezký den 

Mirek

V odpovědi na Miroslav Sklenář

Re: Informační email při ztrátě hesla

autor Jan Štrobl -

Zdravím,

1) Ano je tam, nebyl jsem si jist jestli jeho vyjmutím tu možnost získání hesla neztratím úplně.

2) Přesně tento bod pomohl. Problém vyřešen a už jej tedy můžu odebrat ze správců.

3) tento řetězec nemohu najít. Zkoušel jsem projít různé řetězce které nějak souvisí s emailem a nic. To ovšem nevadí, zpráva je nyní OK když se proměnná emailu a správce opravila.

Děkuji za pomoc.

V odpovědi na Jan Štrobl

Re: Informační email při ztrátě hesla

autor Jan Štrobl -

E: Úplně jsem zapomněl že máme hesla vytvářena přes ldap takže to už nemá cenu řešit. Ještě jednou děkuji. Považuji to za vyřešené.