Wordpress i moodle integracja

Wordpress i moodle integracja

Napisane przez: Max Maj ()
Liczba odpowiedzi: 6

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w konfiguracji Moodle dla Wordpress lub odwrotnie.

Obecnie chciałbym stworzyć mały serwis e-lerningowy. W tym przypadku mam stronę (Wordpress) w której korzystam z Edwiser Bridge (plugin) w celu integracyjnym. Prawie wszystko wygląda ok udało mi się zsynchronizować kursy, lecz ma problem z przekierowaniem logowania. Po zalogowaniu do wordpress i wybraniu kursu przekierowuje mnie na stronę Moodle, lecz tam też muszę się zalogować. Czy jest możliwość jednokrotnego logowania?

W jaki sposób rozwiązywane są podobne zagadnienia?

W odpowiedzi na Max Maj

Odp: Wordpress i moodle integracja

Napisane przez: Andrzej Chrzan ()

Witam,

tak zapytam z ciekawości, czy udało się rozwiązać problem? Obecnie interesuje się takim tematem integracji.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Andrzej Chrzan

Odp: Wordpress i moodle integracja

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Generalnie czysty luz, tylko na ciut innych wtyczkach.

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Wordpress i moodle integracja

Napisane przez: Andrzej Gałuszka ()
Mógłby Pan opisać na jakich, sam często buduję strony na wordpressie i integracja z moodle byłaby lepszym rozwiązaniem niż namaste. (które moim zdaniem jest gorsze od moodla)


Pozdrawiam

W odpowiedzi na Max Maj

Odp: Wordpress i moodle integracja

Napisane przez: Rahul Kumar ()

Hi,

Edwiser Bridge has various extensions and one of such plugin is the Single Sign-On plugin.

Single Sign-On provides end users with an option to enter a single username and password on the WordPress website and gain access to WordPress as well as Moodle simultaneously.

Which means the problem that you are facing will be sorted by using this plugin. When your users' login to WordPress and buy a course they will be redirected to the Moodle website and they will be already logged in and can access the course directly.

Hope this plugin solves your problems.