Viditelnost nahraných dokumentů

Viditelnost nahraných dokumentů

autor jan blaha -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den, když si vytvořím kurz a v každém týdnu nahraji PDF, XLS apod., tak tyto dokumenty po nahrání v kurzu nevidím. Soubor se ale uloží, což je zajímavé, ale vidím hlášení Následující vložené soubory nejsou použity v textu

Nevíte čím to může být?

Děkuji
Počet hodnocení: -
V odpovědi na jan blaha

Re: Viditelnost nahraných dokumentů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Protože ty soubory vkládáte pomocí textového editoru do těla textu. Tato možnost je určena primárně pro obrázky vložené do textu. Pokud takto chcete publikovat soubory, musíte na ně rovněž vložit ručně odkaz z textu.

Existuje řada lepších způsobů, jak publikovat v kurzu soubory, v závislosti na tom, jak strukturujete obsah kurzu. Např. pomocí modulu Soubor nebo Složka, nebo jako přílohy k diskusním příspěvkům apod.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Viditelnost nahraných dokumentů

autor jan blaha -

Pane Mudrák velice děkuji! Mě se totož stává, že pomocí metody drag and drop  jsem vložil dokumen, ale vždy došlo s chybě ke komunikaci se serverem - jelikož nemám server ve stejné síti. Je zajímavé, že napotřetí se upload dokumentu podařil. Ještě jsem nastavil v php.ini max. upload souboru na 40MB, ale nevím, zda to nebude dělat problémy. Nevěděl bystě jak optimalizovat server, kešování apod., aby zvládal nahrávání dokumentů lépe? Mám tento dotaz dát jako samostatné vlákno?

Děkuji moc.