Role student versus divak

Role student versus divak

autor Lucie Janstová -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den,

mám požadavek týkajicí se všech vytvořených budoucích kurzů v systému Moodle 3.0.2+. Vyučující si přeje rozlišit studenty do dvou skupin na cvičící a díváky pro placené kurzy. Cvičí by měl mít plný přístup ke kurzu, tedy všechny moduly, úkoly apod. Naproti tomu divák (platí menší kurzovné) by měl pouze pasivní přístup ke kurzu, tedy prohlížet moduly (studium) bez aktivní interakce s vyučujícím (zakazáno dělat úkoly, testy, upload souborů s vypracovaným úkolem apod.)

Přemýšlela jsem nad vytvořením nové role podobné student (např. divak)  s omezeným přístupem. Rozdělení do skupin v rámci každého kurzu se mi nezdá moc přijatelné. 

Je moje úvaha správná nebo lze situaci řešit elegantněji? Podotýkám, že toto rozdělení je platné pro celý systém, tedy netýká se jen dílčího kurzu.


Díky  za radu úsměv

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lucie Janstová

Re: Role student versus divak

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Přesně tak - potřebujete novou roli. Jako archetyp doporučuji nastavit Host. Pak jenom musíte zařídit, aby "necvičící" uživatelé byli zapsáni do kurzu s touto rolí.