Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Halim Asa -
Yanıt sayısı: 5

Merhabalar moodle sistemimdeki kullanıcıların saatlerini veri tabanından artırmaya çalışıyorum ancak bir türlü başaramadım. veri tabanında mdl_attendanceregister_session tablosuna geliyorum burada daha önce not ettiğim kullanıcı id sini aratıyorum aynı id den 100 lerce kayıt gösteriyor sanırım  her oturum açtığında kayıt alıyor bunun için herhangi birine girip duration değerini 1535 iken 15000 yapıyorum mesela ancak saatte hiç bir değişme olmuyor acaba bunun başka bir yolu varmı 

Halim Asa yanıt olarak

Re: Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Halim Asa -

konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş yokmu ingilizce kaynak bulamadım ingilizcem çok iyi değil ama forumda ingilizce bir çözüm sayfası varsa onu gösterebilirseniz bakarak uygulamaya çalışırım.

Halim Asa yanıt olarak

Ynt: Re: Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Kemal Can -

anlayamadım sorununuzu, kusura bakmayın.

a) Giriş yapan kullanıcının oturum süresini mi uzatacaksınız ?

b) giriş, çıkış yapan kullanıcının kalma süresini sonradan yapay şekilde mi uzatacaksınız ?

Kemal Can yanıt olarak

Re: Ynt: Re: Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Halim Asa -
Merhabalar kemal bey 

b) giriş, çıkış yapan kullanıcılarımın kalma (sistemde) kalma süresini sonradan yapay şekilde uzatmaya çalışıyorum.

Yani şöyle düşünün kullanıcı farklı zamanlarda 1 er saat giriş yapmış ve toplamda katılım durumunu kontrol ettiğimde 35 saat sistemde kalmış olduğunu görüyor kursiyer ben bunun 50 saat 100 saat kalmış gibi görmesini istiyorum.

Halim Asa yanıt olarak

Ynt: Re: Ynt: Re: Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Kemal Can -

Özür dilerim, bu tarz bir ihtiyacım olmadığından bugüne kadar hiç kurcalamadım. Umarım yardımcı olacak bir kullanıcı çıkar.

Halim Asa yanıt olarak

Ynt: Kullanıcıların oturum zamanlarını (katılım durumu) artırma işlemi hk

yazan Eğitim Türkiye -

merhaba Halim bey

Bunun için ben bir yazılım hazırladım. dersleri tamamlayan kullanıcıyı tamamlamayan kullanıcıya kopyalıyorum veya yarım tamamlanmış 2 kullanıcı giriş çıkış kayıtlarını birleştirebiliyorum.

isterseniz yardımcı olabilirim..