Nefunkční duplikace činnosti

Nefunkční duplikace činnosti

autor David Frýbert -
Počet odpovědí: 8

Zdravím Vás, 

jen dotaz, zda jste se s tím někdo nesetkal. Po updatu Moodlu v. 2.5. přestala fungovat duplikace činností v rámci kurzu. Načte se buď prázdná stránka nebo se po reloadu stále načítá.

s pozdravem

DAvid

Počet hodnocení: -
V odpovědi na David Frýbert

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Kdykoliv se objevuje prázdná stránka, je namístě povýšit úroveň debugging a zapnout zobrazování chybových zpráv. Duplikace zálohy se realizuje pomocí zálohy a následné obnovy dané činnosti bez dat uživatelů. Můžeš případně zkusit takovou zálohu a obnovu provést ručně.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Frýbert -

Diky, Davide,


dlouho jsem nic neladil a tak jsem na tuhle akci uplne zapomnelúsměv V momente, kdy zapnu zobrazovani chyb, tak to hodi:

Parse error: syntax error, unexpected ')', expecting '(' in /mnt/web-data2/moodle-sssep9_cz/public_html/www/backup/moodle2/restore_stepslib.php on line 1511

je mozne ze to muze byt tim, ze jsem menil verzi PHP na novejsi 5.4 pro budouci update moodlu?


V odpovědi na David Frýbert

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Co přesně máš teď za verzi Moodle? A můžeš sem poslat, jak u tebe vypadá ten řádek 1511 v uvedeném souboru?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den,

my jsme měli stejný problém asi před půl rokem. Nešla duplikovat jakákoli činnost ani materiál a hlášky z ladění nikam konkrétně neodkazovaly. Nakonec byl problém v nadstavbovém pluginu, konkrétně "Mediasite" (i když tento plugin byl pro danou verzi Moodle určený).
Nemohl by být problém i ve Vašem případě v nějakém nadstavbovém pluginu?

Mirek  

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Frýbert -

tady jsou radky 1510 a 1511

class restore_course_legacy_files_step extends restore_execution_step {
    public function define_exata);

   a verzi Moodlu mam 5.2.8 - o vanocnich prazdninach jsem chtel jeste akualizovat na 5.2.9

V odpovědi na David Frýbert

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ten řádek 1511 je evidentně špatně, v kódu Moodle nic takového není (není to ani syntakticky platné PHP, jak ostatně praví ta chybová hláška). Musel sis buď omylem či jinak smazat kus kódu v tom souboru nebo bůhvíjak se ti to rozbilo. Doporučuji stáhnout znovu celý balíček kódu Moodle, rozbalit, přidat do něj stávající config.php a takto vzniklou novou kopii použít namísto té stávající. Lépe pak používat https://docs.moodle.org/en/Git_for_Administrators - Git by tě například uměl i varovat, pokud by k podobné lokální modifikaci souborů došlo.

Usuzuji, že máš Moodle 2.5.8 a chceš upgradovat na 2.5.9. Ten soubor by měl vypadat takto: https://github.com/moodle/moodle/blob/MOODLE_25_STABLE/backup/moodle2/restore_stepslib.php#L1511 Zvaž upgrade alespoň na 2.7. Řada 2.5 již není nadále podporovaná.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Frýbert -

Díky Davide, 

opravil jsem a již je vše funkční. Celý soubor byl trochu jinak - netuším jak se to mohlo stát, asi nějaký šotekúsměv Jinak update samozřejmě plánuji, již mám připravené nastavení serveru a buď jarní nebo až velké prázdniny to jistí. Mám ještě jeden dotaz, který se týká GITu, je možné s ním spravovat i verzi, kterou mám ale na serveru jen v rámci hostingu?


V odpovědi na David Frýbert

Re: Nefunkční duplikace činnosti

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Tím "jen v rámci hostingu" máš zřejmě na mysli, že k souborům máš přístup pouze přes FTP, je to tak? Pokud ano, tak si stále můžeš udržovat Git kopii u sebe a na server jen nahrávat pomocí nějakého nástroje pro synchronizaci přes FTP.