TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor Zdeněk Čeřovský -
Počet odpovědí: 8

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu - při vytváření testových úloh typu úlohy "Výběr z možných odpovědí", se mi automaticky zobrazí možnost přidat 5 odpovědí. V případě že však vyplním pouze 3 - tedy bude otázka a bude se vybírat ze 3 různých odpovědí, zůstanou tam i prázdné možnosti které lze zvolit. Lze toto nějak odstranit? Přidávat na výběr další možnosti odpovědí tak, abych zaplnil počet 5 se mi nechce.

Děkuji.

PS: ještě dodám, že verze Moodle je 2.6.4+ a dělalo mi to i v dřívější verzi, úlohy tvořím jako hlavní správce celého moodle

Příloha Výstřižek.JPG
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdeněk Čeřovský

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To se mi nepodařilo, i když jsem zadal mezery.

můžete prosím přiložit export úlohy?

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor Zdeněk Čeřovský -

Dobrý den, příkládám.

Přiznám se, ještě jsem nevěděl jak exportovat jen dílčí úlohu, ale jen kategorii, takže jsem si úlohu nejprve přesunul někam kde bude sama a pak až dal export (Moodle XML). Také jsem zkusil dát si otázku do txt souboru a naimportovat ji jako formát aikien (https://www.oit.umass.edu/support/moodle/import-quiz-questions-moodle-using-aiken-format) a pak tam jsou 3 možnosti v pořádku. Ale je mi záhadou, proč to tak nefunguje normálně a dělá to tohle...


Děkuji za pomoc.

PS: Uvítám i radu, jak exportovat samostatnou úlohu úsměv)

V odpovědi na Zdeněk Čeřovský

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Ve čtvrté a páté odpovědi je neprázdný HTML obsah, viz obrázek. Nutno vymazat.

Jak připravujete otázky, ručně nebo importem AIKEN? To doporučuji!

Zdraví Bohuš Havel

Příloha ot4.png
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor Zdeněk Čeřovský -

Právě, že otázky připravuji ručně přímo v prostředí Moodle-->Banka úloh-->úlohy-->vytvořit novou testovou úlohu..


Každopádně asi přejdu na zadávání způsobem AIKEN.


Děkuji Vám,

Zdeněk Čeřovský

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Podle toho chrome:// by tento obsah mohl vkládat nějaký doplněk prohlížeče (předpokládám Firefox). Zkuste případně jiný prohlížeč.

V odpovědi na David Mudrák

Re: TESTOVÁ ÚLOHA - Výběr z možných odpovědí

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři