Jak se vám líbí Moodle 2.8?

Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 9

Tak co, kolegové, už jste aktualizovali? A co vaše dojmy? Já jich pár mám a bohužel nejsou pozitivní.

Známky nyní nejsou použitelné na menších displejích. V předchozí verzi jste mohli ukotvit sloupec se jmény žáků. Tato možnost nyní zmizela.

Např. při přepisování známek do Bakalářů šlo kliknutím barevně zvýraznit jeden sloupec. Opět nejde.

ATTO editor stále mrší některé znaky, např. pomlčku do textu prostě nedostanete (zejména v učebním textu o typografii mě to velmi „potěšilo").

Pár pozitivních věcí by se také našlo (např. průběžné ukládání textů či uživatelské menu), ale negativa pro mě převažují.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ahoj Lukáši. Díky za příspěvek.

Tvůj postřeh ohledně známek mě překvapil. Změny ve 2.8 měly menší obrazovky naopak podporovat. Sloupec se jmény žáků se při horizontálním posunu kotví automaticky. Viz např. tento QA kurz. Ale nejsem si jistý, zda to funguje i v motivech, které nejsou založeny na Bootstrap. Jaký motiv používáš ty?

Ztráta možnosti zvýraznění celého sloupce/řádku je pravděpodobně regrese (prověřuji).

Jak vkládáš tu pomlčku?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor Lukáš Mižoch -

Ahoj Davide, používám normální Clean motiv bez jakýchkoliv úprav. Ještě ve verzi 2.7.3 se to hezky kotvilo, po přechodu na 2.8 (prováděl jsem rozbalení z archivu a dohrání config.php) kotvení nefunguje, viz příloha.

Pomlčku vkládám pomocí Alt+0150 (–) a v TinyMCE se uloží správně. Ale v ATTO se změní (v celém textu) na spojovník (-).

Příloha moodle.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor Lukáš Mižoch -

Na kotvení jsem přišel – funguje pouze tehdy, je-li v zásadách správy uživatelů zobrazena e-mailová adresa. Nechápu.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Wow?! Ani se nechci ptát, jak jsi na to přišel úsměv Můžeš popsat postup jak to reprodukovat?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor Lukáš Mižoch -

No, všiml jsem si, že na QA stránce to jde a u nás ne, takže jediné, co se lišilo, byl sloupec za jménem. Pokud je tam ID (nebo prázdno), sloupec se jménem se nekotví. Pokud je tam e-mail, tak se kotví. Ale proč, to fakt netuším.

Reprodukce:

V menu Správa stránek / Uživatelé / Oprávnění / Zásady správy uživatelů je položka Zobrazovat identitu uživatele. Pokud není zaškrtnuta E-mailová adresa, sloupec se jménem se nekotví. Pokud se zaškrtne, vše funguje.

Tipuji, že to bude mít něco společného s tím, že e-mail je výchozí položka, takže na to musí kotvící algoritmus nějak spoléhat.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
mrzutost Tak to vypadá, že to zvýrazňování odebrali záměrně. Více informací a zdůvodnění je prý někde v trackeru. Doporučuji reportovat to jako 2.8 regresi. Myslím, že nebudeme jediní, komu by se stýskalo.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak se vám líbí Moodle 2.8?

autor Lukáš Mižoch -

Já si tipnu, že odpověď bude, že jsou pruhované sudé řádky. A kdo chce vidět sloupec, ať použije Single view sestavu. mrzutost