Tworzenie quiz'ów - program

Odp: Tworzenie quiz'ów - program

Napisane przez: Tadeusz Rokicki ()
Liczba odpowiedzi: 1

Bardzo dobry sposób na szybkie tworzenie pytań do zaimportowania. Jak dla mnie super do prostych przeróbek testu wyboru i nie tylko. Kopiuję pytania i odpowiedzi do notatnika w celu usunięcia formatowania, dodaję wiersz z nazwą pytania, kopiuję, w arkuszu ustawiam typ pytania i wklejam za jednym zamachem:

  • nazwę skróconą,
  • pytanie,
  • wszystkie odpowiedzi. 

Dodaję punktację i eksportuję do pliku. Ten plik pobieram przez "import" do bazy pytań. Tworząc pytania trzeba poprawnie ustawić typ pytania i ewentualnie przy zadaniu typu wiele odpowiedzi poprawnie ustawić ilość dobrych odpowiedzi (jedna lub wiele). Jeżeli przycisk "EXPORT DO XML" nie działa to znaczy, że mamy gdzieś błąd w którymś pytaniu. Przy niektórych błędnych wyborach pytania z błędnymi ustawieniami nie zapisują się do eksportowanego pliku (są pomijane).

Jak dla mnie takie zastosowanie Excela jest znacznym ułatwieniem. Pewne rzeczy zmieniam  ręcznie po imporcie pytań do bazy pytań:

  • dodaję ścieżkę do obrazka użytego w niektórych pytaniach,
  • Zmieniam numerację pierwszych dziewięciu pytań na 01, 02, 03, aby w bazie pytań zachować kolejność
  • ewentualnie przy dłuższych niż 30 pytań testach zmieniam też dublującą się numerację pytań (nie jest to konieczne ale łatwiej mi odnaleźć konkretne pytanie).

Pozdrawiam i gratuluję, zarówno pomysłu jak i wykonania!

 

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Tadeusz Rokicki

Odp: Tworzenie quiz'ów - program

Napisane przez: Dawid Chaber ()

Czy program dalej działa? U mnie podczas odtwarzania testu pojawia się komunikat 

"error/tmp_backup_directory_not_found"

Jak rozwiązać ten problem?