Názvy generovaných stránek ve wiki

Názvy generovaných stránek ve wiki

autor Vratislav Renner -
Počet odpovědí: 7

Dobrý den,

je možné přeložit anglické názvy stránek generovaných ve wiki? Po volbě "Mapa stránek" z do češtiny přeloženého rozbalovacího seznamu " - Vyberte wiki odkazy - " se objeví tyto odkazy:

· FileDownload
· FileUpload
· MostOftenChangedPages
· MostVisitedPages
· NewestPages
· OrphanedPages
· PageIndex
· SearchPages
· SiteMap
· UpdatedPages
· WantedPages
· WikiExport

V jazykových úpravách se tyto názvy nenabízejí. Vím asi proč. Je to zásah do struktury stránek a wiki české názvy stránek nepodporuje; právě proto se ptám, zda se s tím dá něco udělat.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Vratislav Renner

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pomocí standardních nástrojů názvy těchto stránek přeložit nelze, modul Wiki má přeloženy všechny řetězce, které přeložit jdou. Zdrojové kódy modulu jsem nestudoval, ale pravděpodobně tam budou tyto názvy systémových stránek pevně definovány mrzutost
Stávající Wiki modul bude ve verzi 2.0 nahrazen zcela přepracovaným NWiki - mělo se tak stát již dříve, ale protahuje se to. Píšu to zde proto, že se asi nedá čekat, že by se někomu chtělo se stávajícím modulem příliš zaobírat a provádět na stabilní vývojové větvi MOODLE_19 nějaké výrazné změny...

--mudrd8mz
V odpovědi na Vratislav Renner

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V nedávno vytvořené čerstvé instalaci 1.9.2 jsem založil Wiki a uvedené názvy stránek jsou přeložené - viz příloha.
Rovněž už nějakou dobu neplatí, že by Wiki nepodporovala češtinu v názvech stránek. Minimálně uzavření názvu stránek do složených závorek, např. [jako je v tomto příkladu|Příklad češtiny] mi funguje.

--mudrd8mz
Příloha screenshot.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor Vratislav Renner -

Zajímavé!

Když jsem zvolil "Mapa stránek", názvy byly anglické - celý seznam, který jsem uvedl v úvodním příspěvku. Podobně z názvů uživatelem vytvořených stránek se v seznamu ukazují ty bez diakritiky.

Postupoval jsem podle http://docs.moodle.org/cs/mod/wiki/view tedy s : [Jméno nové stránky s diakritikou | Jmeno nove stranky bez diakritiky]

Zkusil jsem Váš příklad [jako je v tomto příkladu|Příklad češtiny] a v mapě stránek se zmíněný seznam anglických názvů již neobjevuje, jen seznam uživatelsky vytvořených. A tak to zůstalo i po smazání příkladu. Soubor stránky měl jméno: "P%C5%99%C3%ADklad%20%C4%8De%C5%A1tiny"

A jak to tedy je? [jako je v tomto příkladu|Příklad češtiny] - čeština vlevo i vpravo?

Jestli zafungoval jako název souboru stránky "Příklad češtiny", pak konstrukce názvu [česky|cesky] je zbytečná. Ale není to zadělávání na problémy?

  

V odpovědi na Vratislav Renner

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pro jistotu jsem to zkusil znovu. Podle mých zkušeností problémy s češtinou zmizely už dávno - odkaz na stránku
[Příliš žluťoučký kůň pěl ďábelské ódy|Přespříliš žluťoučký kůň pěl ďábelské ódy]
funguje přesně, jak má. To znamená, že máme zastaralou dokumentaci a varianta bez diakritiky již není potřeba. Třeba se najde někdo, kdo to ve wiki opraví?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor Vratislav Renner -
Ne tak docela - problém, na který jsem poukázal, tj. seznam anglických názvů mám nyní po volbě "Obsah stránek"...
V odpovědi na Vratislav Renner

Re: Názvy generovaných stránek ve wiki

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Potvrzuji. V "Obsahu stránek" zůstávají některé systémové názvy nepřeložené. Jejich názvy jsou napevno definovány ve zdrojovém kódu v souboru mod/wiki/view.php a je na ně spoléháno i na jiných místech:
$specialpages=array("WikiExport", "SiteMap", "SearchPages",
 "PageIndex","NewestPages","MostVisitedPages",
 "MostOftenChangedPages","UpdatedPages","FileDownload",
 "FileUpload","OrphanedPages","WantedPages");
Momentálně doporučuji počkat na Moodle 2.0, kde by měl být modul Wiki nahrazen.

--mudrd8mz