Hromadný upload souborů

Hromadný upload souborů

autor Pavel Konečný -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den, začínám tvořit kurz, který bude převážně tvořen obrázky (scan knihy). Nedaří se mi hromadně uploadovat soubory, respektive v nabídce správy kurzunemám položku "soubory" - viz. obrázek. Ke kurzu přistupuji jako admin. Instalace je Moodle 2.2.2+ (Build: 20120504)

Panael, který mám nyní pod textem co, píšu a pomocí kterého mohu "drag and drop" přiložit obrázek se mi vůbec nezobrazuje.

Nemáte někdo tip?

Děkuji

Pavel Konečný

Příloha obr.png
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Konečný

Re: Hromadný upload souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Od verze 2.0 jsou "Soubory kurzu" označeny za zastaralé a neměly by se používat v nových kurzech. Namísto toho se soubory vkládají přímo do toho pole, kde s nimi pracujete (buď vložené přímo do textu nebo jako příloha). Pokud máte nyní na svém počítači spoustu souborů, které si chcete nahrát do Moodle, abyste s nimi mohl dále pracovat (např. je vkládat do Knihy, studijních materiálů apod.), máte v zásadě dvě možnosti:

  • Nahrajte soubory do Navigace > Můj profil > Osobní soubory (pak k nim ale budete mít přístup pouze vy, což vám může a nemusí vyhovovat), nebo
  • vytvořte si v kurzu studijní materiál typu Složka a soubory nahrajte do ní (k této složce pak mohou mít přístup i další účastnící kurzu - buď všichni nebo jen učitelé v závislosti na dalších nastaveních).

V obou případech lze tuším nahrát jeden ZIP a ten rozbalit až na serveru, jako tomu bývalo v 1.x.

Takto připravené soubory pak již můžete snadno používat na dalších místech v Moodle pomocí repozitáře Osobní soubory nebo Soubory na serveru.

Více např. na http://docs.moodle.org/23/en/Course_files#Files_in_Moodle_2

V odpovědi na David Mudrák

Re: Hromadný upload souborů

autor Pavel Konečný -

Dobrý den,

děkuji. Oba postup jsem vyzkoušel, ale bohužel při pokusu o upload souborů již po kiliku na nabíbku "nahrát soubor" skončím na chybě:

ERROR: Neplatný řetězec JSON

Warning:  set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /www/doc/www.mkonzult.cz/www/kurzy/repository/repository_ajax.php on line 93
{"dynload":true,"nosearch":true,"nologin":true,"path":[{"name":"Syst\u00e9m","path":"YTo2OntzOjk6ImNvbnRleHRpZCI7czoxOiIxIjtzOjk6ImNvbXBvbmVudCI7TjtzOjg6ImZpbGVhcmVhIjtOO3M6NjoiaXRlbWlkIjtOO3M6ODoiZmlsZXBhdGgiO047czo4OiJmaWxlbmFtZSI7Tjt9"},{"name":"\u0160kolen\u00ed ADR","path":"YTo2OntzOjk6ImNvbnRleHRpZCI7czoyOiIxNyI7czo5OiJjb21wb25lbnQiO047czo4OiJmaWxlYXJlYSI7TjtzOjY6Iml0ZW1pZCI7TjtzOjg6ImZpbGVwYXRoIjtOO3M6ODoiZmlsZW5hbWUiO047fQ=="},{"name":"\u0160kolen\u00ed osob pod\u00edlej\u00edc\u00edch se na p\u0159eprav\u011b nebezpe\u010dn\u00fdch v\u011bc\u00ed","path":"YTo2OntzOjk6ImNvbnRleHRpZCI7czoyOiIzNiI7czo5OiJjb21wb25lbnQiO047czo4OiJmaWxlYXJlYSI7TjtzOjY6Iml0ZW1pZCI7TjtzOjg6ImZpbGVwYXRoIjtOO3M6ODoiZmlsZW5hbWUiO047fQ=="}],"list":[],"repo_id":1}
V odpovědi na Pavel Konečný

Re: Hromadný upload souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jasně, ta chyba říká vše. Vaše PHP beží v tzv. safe-mode, kterýžto nikdy nebyl v Moodle podporován. Sami lidé od PHP tento režim označili ve verzi 5.3.0 jako zastaralý a z PHP verze 5.4.0 jej odebrali úplně (a není se čemu divit - PHP je v tomto režimu bezpečné asi jako vyfouknutý kopačák. Okno s ním asi nerozbijete, ale taky si moc nezahrajete...).

Doporučuji požadovat vypnutí safe-mode od vašeho poskytovatele.