Resetování výsledků testu

Resetování výsledků testu

autor Jakub Šerých -
Počet odpovědí: 5
Zdravím *.
Nemohu najít způsob, jakým u testu resetovat výsledky (například při přechodu kurzu do nového školního roku). Provedl jsem reset celého kurzu, to odstranilo staré studenty a vyčistilo to kde co, ale když otevřu test, stále tam vidím původní výsledky (například u sebe) a nenacházím způsob, jak test úplně zresetovat.

Díky za jakékoliv nakopnutí.

Jakub Šerých

(Moodle 1.8.2 na Debiánovi)
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Resetování výsledků testu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Namísto resetu kurzu doporučuji používat obnovení ze zálohy. Vytvořte zálohu vašeho kurzu a zvolte nezálohovat data uživatelů, nezálohovat žádné uživatele a žádné soubory uživatelů (pouze soubory kurzu).
Z takovéto zálohy potom obnovte nový kurz. V něm nebudou žádné diskusní příspěvky, žádné pokusy o test a pod.

--mudrd8mz
V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Resetování výsledků testu

autor Jitka Pravdová -
Dobrý den,
měla jsem podobný problém. Řešení s obnovením kurzu ze zálohy se mi vůbec nehodí, protože kurzy průběžně upravuji.
Rychlejší je pro mě tedy takovéto řešení:
zobrazím si výsledky testů - přehled, zaškrtnu si žáky, u kterých chci výsledky testu zrušit (můžu použít nabídku vybrat vše) a vybrané položky nechám odstranit (nabídka je na stránce vlevo dole). Teprve potom odstraním vybrané žáky z kurzu.

Nevím, jestli jsem pomohla, ale přesto přeji pěkný den.
Jitka Pravdová

(Pracuji ve verzi 1.6.4)
V odpovědi na Jitka Pravdová

Re: Resetování výsledků testu

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

přikláním se k Davidovi, nejlépe je kurz obnovit ze zálohy, kterou si mohu udělat těsně předtím, než budu chtít kurz obnovit. Tím pádem budu mít v záloze zaznamenány i všechny průběžné upravy úsměv

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Resetování výsledků testu

autor Jitka Pravdová -
Dobrý den,
asi jsem se špatně vyjádřila. Zálohy jsou určitě prima.
Ale pokud upravuji kurz průběžně, mám připravený test, který je zatím skrytý, a který jsem několikrát zkoušela i třeba jako fiktivní žák (musím zkoušet, jsem totiž teprve začátečník) a potřebuji vymazat výsledky svých pokusů (třeba proto, aby mi nevisely v bloku s nejlepšími a nejhoršími výsledky, které žáci vidí), je pro mě skutečně rychlejší výsledky zrušit.
Ale rozhodně se nechci přít, co je lepší řešení, protože s Vámi souhlasím, že při přechodu na nový školní rok je vhodné zálohy kurzů udělat.
Spíš bych se Vás chtěla zeptat jako určitě zkušenějšího uživatele, jestli nemáte náhodou zkušenosti s testy Hot Potatoes ve vyšších verzích Moodlu než je 1.6.4. V této verzi mám problémy (např. z testu JQuiz se mi nepřičítají body do celkového hodnocení).
Díky předem za pdpověď.
Zdravím všechny Mudly.
Jitka Pravdová
V odpovědi na Jitka Pravdová

Re: Resetování výsledků testu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Jen pro jistotu, aby se v diskusi neztratilo řešení původního problému:
  • máte možnost provést odstranění pokusů o zvládnutí testu tak, jak to popisuje Jitka. Zálohu doporučuji tak jako tak provést, kdyby bylo potřeba se k výsledkům z testů vrátit.
  • pokud přecházíte na nový školní rok (jak je uvedeno v prvním příspěvku v této diskusi), osvědčuje se výše popsaný trik se zálohou a obnovením kurzu (což ve finále způsobí reset kurzu).