Anonymní výsledky Ankety i pro učitele

Anonymní výsledky Ankety i pro učitele

autor Jaroslav Mašek -
Počet odpovědí: 2
Učitel, jako správce kurzu, vidí v Anketě u dané volby i jména studentů.
Jak ale nastavit, aby i pro něj byla Anketa anonymní, tj. aby viděl pouze počty hlasů u jednotlivých voleb?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jaroslav Mašek

Re: Anonymní výsledky Ankety i pro učitele

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V Moodlu nejde. Anketa má sloužit jako zdroj informací pro vyučujícího a tvůrci tohoto modulu se (stejně jako já) domnívají, že rozhodující jsou názory jednotlivců, nikoliv prosté většiny mrknout Tato filozofie (pro odpůrce newspeaku filosofie) zaměřená na konkrétního studenta je prolnuta celým Moodlem, takže ani nepočítám, že by feature (aneb fíčura) anonymní ankety byla na pořadu dne. Nicméně si můžete zkusit podat feature request na http://tracker.moodle.org, předně se však ujistěte (tamtéž, případně na diskusních fórech na moodle.org), že nebyla již požadována (a sázím pivo, že to někoho již napadlo).
V odpovědi na Jaroslav Mašek

Re: Anonymní výsledky Ankety i pro učitele

autor Jana Hrubá -

Vážený kolego,

pokud nechci, aby mne v anketě zatěžovala jména studentů, pak volím Zveřejnit výsledky anonymně,... (což určitě znáte a já Vás tímto urážím,..omlouvám, se...)

ale vždy mne zajímá, kteří studenti v anketě se přihlásili k nějakému názoru, termínu, apod.

Používám anketu např. k přihlašování se na obhajoby semestrální práce apod.

Domnívám se, že jakékoliv LMS či CMS je založeno na sledování jakékoliv aktivity studentů a jejich následném statistickém zpracování, proto nemá smysl pátrat po anonymním hlášení. Anonymita se následně zachovává pedagogem a statistikem při následném zpracovávání. Všichni jsme povinni dodržovat zákon o ochraně osobních dat a osobních údajů.

A toto dodržujeme.

Jana