Editace kurzu současně více uživateli

Editace kurzu současně více uživateli

autor Jaroslav Mašek -
Počet odpovědí: 7
Je možné editovat kurz a tedy i ukládat změny ve stejném okamžiku více uživateli?
Např. při vytváření kurzu si dva vyučující kurzu rozdělí práci a jeden začne plnit kurz od týdne 1 do 6 a druhý od 7 do 12, apod.
Obecně jde o to, urychlit vytváření kurzu.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jaroslav Mašek

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor Daniel Mikšík -
S tímto způsobem práce nemám zkušenost a neznám vnitřní pochody Moodlu tak dobře, abych se odvážil nějakého soudu, ale napadlo mě řešení oklikou: Pokud založíte dva kursy o 12 týdnech, každý z učitelů bude pracovat na své půlce a pak importujete obsah jednoho kursu do druhého, mělo by to zafungovat a současně být bezpečnější. Pokládal bych to za krajní řešení v případě, že jde opravdu o hodiny, organizačně je to samozřejmě náročnější než pracovat v jednom kursu. ;)
V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor Jiri Zajic -
Tož - čistě obecně by to mělo fungovat, jakou u každého informačního systému. Já bych to vyzkoušel úsměv. Právě upravované záznamy by měly být zamčeny. Přesto bych se snažil vyhnout práci na témže souboru z důvodů však spíš lidských. Moodle umožňuje zapsat ke kursu více autorů - bylo by divné aby nemohli psát? zamyšlený Nikde nebylo v dokumentaci nic, že by se to nemělo. Zkusit!
V odpovědi na Jaroslav Mašek

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor Roman Úlovec -
Tak jsem to zkusil zubit se, ve verzi 1.6 to jde. Každý upravoval jiné téma a vše probíhalo bez problémů. Jen si dejte pozor na činnost, kdy se přesouvají témata. Pokud jeden učitel upravuje téma (třeba vkládá soubor, odkaz,...) a jiný přesune pořadí témat, tak se objekt objeví v jiném tématu. Vámi popsaný způsob fungoval bez problémů.
V odpovědi na Jaroslav Mašek

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor Vaclav Friedrich (aka Vicq) -

Určitě to jde. V předmětech, kde máme blokovou výuku (více učitelů, každý svůj blok), to běžně používáme.

Dokonce při školení Moodle, které pořádáme, má každý klient v rámci tzv. "pracovního" kursu vyčleněné jedno téma, ve kterém si může dělat, co chce. Funguje i tzv. zamykání souborů - když se dva uživatelé omylem pustili do úpravy jednoho popisku, ještě ho pak přesouvali a přejmenovali, nedošlo k žádné mimořádné situaci, jen se nakonec oba divili, co se vlastně stalo a kde jejich výtvor skončil (potvrzuji tedy, co už napsali Lenka a Roman).

Takže bez problému pusťte více učitelů na jeden kurs.

V odpovědi na Vaclav Friedrich (aka Vicq)

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor Jana Hrubá -

Vážení přátelé,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

už jsem se k této problematice vyjadřovala při jiném příspěvku. Potvrzuji to, co zde již uvedl můj kolega Friedrich a kolegyně z OU.

Používáme to běžně. Problém nastává jen v okamžiku pokud různí kolegové ve stejnou dobu upravují stejný soubor. Například knihu. Pak ten, který soubor uloží dříve je úspěšnější.

Lidově řečeno "jde vždy o to se domluvit, tedy o komunikaci!!!". Pokud se dotyční nedomluví, že chtějí dělat totéž, pak mohou narazit. Pokud dělají v kurzu zcela odlišné věci, pak žádný problém nenastává.

Hezké VELIKONOCE!

Jana

 

V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Editace kurzu současně více uživateli

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> Pak ten, který soubor uloží dříve je úspěšnější.

Já si naopak myslím, že vyhrává ten, kdo uloží poslední, ne? Nebo ještě přesněji:
  1. Alice začne upravovat nějaký modul nebo studijní materiál
  2. Bořek udělá totéž
  3. Alice uloží její práci - data se zanesou do databáze
  4. Bořek uloží svou verzi
V databázi je pak Bořkova verze, ne? Nemám vyzkoušeno, ale sázím pět volných uživatelských účtů na moodle.cz zdarma na celý rok na to, že to tak vyjde mrknout

O zamykání instancí modulů nevím - podle mě nic takového implementováno není (ale není to špatná myšlenka, nechal bych se inspirovat systémy pro správu verzí, např. Subversion to má vyřešeno moc elegantně. Co na to Škoďák?)

--mudrd8mz