Prenos časti študentov do iného kurzu

Prenos časti študentov do iného kurzu

autor Zuzka Horváthová -
Počet odpovědí: 2

Dobrý deň,

možno daná problematika už bola v tomto fóre preberaná, len ja som ju nenašla, zato sa pýtam... učím jeden predmet (Informatika), kde paralelne so mnou ho učí môj kolega. Študenti mi poslali projektový úkol cez e-portál, ja som ho oznámkovala a teraz v polovici semestra, sme im dali rozraďovacie testy, kde podľa vedomostí budú presunutý do skupiny, ktorá im vyhovuje. Tento presun neuškodí ich rozvrhu, lebo paralelne sa učia dve hodiny. Len je to z dôvodu, aby každý mohol chodiť na seminár, ktorý mu viac vyhovuje (aká oblasť ho zaujíma, lebo pol semestra dostali všeobecné rady a teraz sa budú deliť - toto je odpoveď na ich spätnú väzbu a študenti boli o tom upovedomení na začiatku semestra), ale čo je môj problém, tak moji doterajší študenti mi odovzdali svoje projektové úkoly a ak oni prejdú do e-kurzu kolegu, tak on si ich tam pridá ako študentov, prípadne oni sa mu tam prihlásia, ale ako sa dá urobiť a či vôbec, aby aj ich projektové úkoly videl ten môj kolega a ja zase jeho, teda tých študentov, ktorí prejdú ku mne. Každý máme svoj vlastný e-kurz a viem, že ak by sa jednalo o všetkých študentov, tak to ide pri importovaní, ale dá sa urobiť toto len na určitej časti študentov? Neviem, nejako že ich dám do skupín a tak... alebo ako by to bolo možné. Alebo treba odznovu urobiť nejaký Meta kurz... či sa uberám úplne zlým smerom?

Viem, že asi vymýšľam, ale nechcem, aby si študenti ešte raz museli posielať tie projektové úkoly do nového e-kurzu a hlavne, aby vyučujúci nemusel dávať zase ich body... lebo výsledky z projektových úloh počas semestra sa budú započítavať do celkovej výslednej skúšky.

Ďakujem za odpoveď a ak to nejde, prosím, napíšte mi, aby som to vedela... mrknoutZuzka.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Prenos časti študentov do iného kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já bych si zkusil založit nový prázdný kurz. Do něj bych pak obnovil oba dva stávající kurzy včetně všech dat a studentů (Obnova kurzu - Do existujícího kurzu - Přidávám do něj údaje). Pak bych si ručně ze svého kurzu vyškrtl ty studenty, kteří přešli do druhé skupiny.

--mudrd8mz