náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

autor Ondřej Fiedler -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné testovat formou dlouhé tvořené odpovědi tak, aby se z dané kategorie vybrala jedna náhodná otázka.

Vždy, když to zkusím, napíše se toto: "Počet požadovaných náhodných úloh je větší, než kolik jich tato kategorie obsahuje! (Některé typy úloh nemusejí být podporovány a do počtu úloh v kategorii se pak nezapočítávají).", z čehož usuzuji, že "dlouhá tvořená úloha" je zrovna ten typ úlohy, který není podporován. Lze tuto zábranu nějak obejít?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ondřej Fiedler

Re: náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravím,

usuzujete správně. Moodle dosud neumí vybírat náhodně z dlouhých tvořených úloh. Požadavek je trasován pod číslem MDL-8648. Z vyjádření Martina Dougiamase lze usuzovat, že vzhledem k velkému zájmu o implementaci tohoto požadavku (v trackeru hlasovalo již více než 50 lidí, což nebývá zvykem) by mohlo dojít k nápravě již v některé z příštích 1.9.x verzí. Tak uvidíme.
Pokud nechcete nebo nemůžete čekat, projděte si komentáře na výše odkazované stránce. Všiml jsem si některých alternativních řešení, jak tento nedostatek obejít.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

autor Peter Svec -

Jedno z moznych rieseni je zeditovat subor question/type/essay/questiontype.php a zmenit navratovu hodnotu funckie is_usable_by_random() na true.

cize:

 function is_usable_by_random() {
 return true;
 }

peter

V odpovědi na Peter Svec

Re: náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já jsem to nestudoval, ale opravdu stačí jenom tato úprava? Měl jsem zato, že to má nějaké hlubší konsekvence... zamyšlený
V odpovědi na David Mudrák

Re: náhodná otázka - dlouhá tvořená odpověď

autor Peter Svec -
Nasiel som zopar informacii, ze su tam nejake problemy s rucnym znamkovanim ale mne to po tejto uprave pracuje zatial v pohode. Je pravda, ze esej otazku nepouzivam nejak casto.