Zpracování velkého množství souborů

Zpracování velkého množství souborů

autor Milan Randák -
Počet odpovědí: 4
Popis problému: Mám 300 souborů (pdf, doc, xls, ppt) v 5 složkách, každá znamená jeden kurz. Soubory jsou po 3-4 rozděleny do podsložek, každá znamená jedno téma v kurzu. A teď jak to dostat do Moodlu 2 a neuklikat se?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Milan Randák

Re: Zpracování velkého množství souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Prosím definujte "dostat do Moodle". Pokud vám jde o to dát ty soubory k dispozici studentům, tak např.

  • zabalit celou složku pro jeden kurz do ZIP souboru
  • založit kurz, v něm modul Složka
  • nahrát ZIP do složky a rozbalit
V odpovědi na David Mudrák

Re: Zpracování velkého množství souborů

autor Milan Randák -
Díky za reakci. Modul složka asi můj problém vyřeší.
Moje původní představa byla zpřístupnit soubory normálně pod sebou - modulem soubor, tedy:
Ve složce na disku mám 5 souborů > vznikne téma s názvem složky a v něm 5 souborů pod sebou. Takových složek mám mnoho.
Myslel jsem jestli nejde nějak dopředu připravit strukturu kurzu (xml, externí nástroj, ...) a pak vše nahrát v jednom zipu a vytvořit tak celý kurz (obdoba obnovy kurzu ze zálohy).
Ale pokud to tam dám přes modul složka, taky se to ke studentům dostane, hlavně, že nebudu muset přidávat soubory po jednom a vyplňovat do formuláře jejich jméno (při počtu souborů 300 docela harakiri).

V odpovědi na Milan Randák

Re: Zpracování velkého množství souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Technicky je to řešitelné přes API konvertorů záloh, ale musel byste si sám naprogramovat konvertor, který vezme váš ZIP a vyrobí z něj standardní MBZ zálohu kurzu, který už bude obsahovat dané soubory jako separátní studijní materiály. Svého času jsem si pohrával s touto ideou - mít kurzu uložen jako strukturu adresářů a souborů, která by se potom pouze naimportovala. Ale hotové to samozřejmě není.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Zpracování velkého množství souborů

autor Miroslav Fikar -
Je to čiastočne off-topic, ale zaujímala by ma aj opačná procedúra - mať možnosť stiahnuť všetky študijné materiály kurzu dostupné študentom v jednom zip súbore. V M1.9 na toto existoval blok Downloader, ktorý taký zip generoval dynamicky a bol u študentov veľmi obľúbený. Neviete o niečom takom pre M2?