Zase zlomky

Zase zlomky

autor Monika Němcová -
Počet odpovědí: 12

Ahoj,

potřebovala bych v moodle 2.2.4 pracovat se zlomky. V nastaveních jsem zapla TeX, ale když zadám příkaz pro vykreslení zlomku, zůstane tak, jak je zadán, tj nepřepíše se jako zlomek. Co dělám špatně, Co a kde ještě musím v nastavních měnit. Pro matikáře jsou zlomky dost podstatné. Díky

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Monika Němcová

Re: Zase zlomky

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Je nutné nainstalovat podporu TEX a to musí správce vašeho webu a poté nastavit filtr, více na

nastavení je Moje stránka/  Správa stránek/  Moduly/  Filtry/  TeX zápis

Zdraví $$Bohuš Havel$$ (s využitím filtru)

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Zase zlomky

autor Lukáš Mižoch -

Teoreticky by ale nic nastavovat nemusel, Moodle by měl použít vestavěný mimeTeX.

Moniko, jaký operační systém používáte na serveru pro Moodle?

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Zase zlomky

autor Monika Němcová -

Nejsem si jistá, ale hostujeme u bananu.cz

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Zase zlomky

autor Monika Němcová -

Dejme tomu, že bych se snažila si to spravovat úplně sama - tu podporu stáhnu kde - jaké rozšíření? 

V odpovědi na Monika Němcová

Re: Zase zlomky

autor Lukáš Mižoch -

Ale co byste mohla udělat sama, je zprovoznění MathJaxu.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Zase zlomky

autor Monika Němcová -

A ten MathJax zprovozním jak? Nebyl by český návod krok za krokem? Díky. Monika 

V odpovědi na Monika Němcová

Re: Zase zlomky

autor Lukáš Mižoch -

Nicméně nemělo by to být složité, teď jsem si to zkusil na testovacím Moodlu.

V menu Správa stránek / Moduly / Filtry / Správa filtrů vypněte filtry TeX zápis a Algebraický zápis.

V menu Správa stránek / Vzhled / Další HTML přidejte do sekce Uvnitř značky HEAD tento kód:

<script type="text/javascript" src="http://cdn.mathjax.org/mathjax/latest/MathJax.js?config=TeX-AMS-MML_HTMLorMML"></script>

Pak zkuste na nějaké výukové straně napsat vzorec pro TeX, např. ## c^2=a^2+b^2 ## (místo # napište $).

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Zase zlomky

autor Václav Sedlák -

Dobrý den,

vyzkoušel jsem nejprve 

Moje stránka/  Správa stránek/  Moduly/  Filtry/  TeX zápis

a nešlo to. Ale po vložení scriptu to běží dobře. Když jsem se pokoušel vložit dvě rovnice pomocí dolarů, tak to havarovalo. Je řešení přes matice? Mám verzi 2.2.2. a jsem na C4, zatím dobrý.

Díky za radu Lukáši a to prostřednictvím Moniky, Vašek.