Úvodní administrace

Úvodní administrace

autor Ladislav Kudláček -
Počet odpovědí: 3

Zdravím,

mám na starost rozjet a nějak administrovat moodle.

Instalace proběhla v pořádku, ale ať se snažím jak se snažím, moc mi nejde se v tom zorientovat.

Berte mě prosím jako člověka, kterému včera řekli "nainstaluj moodle" a já to udělal. Nevěděl jsem ani, k čemu to vlastně. Teď jsem pochopil, že je to výukový program, což by se v konečné fázi hodilo i mně úsměv

Mít hodně času, tak si všechno vygooglím a naučím. Bohužel na mě ale nadřízení tlačí a rád bych v co nejkratším čase pochopil co nejvíc. Našla by se dobrá duše, co by mi ukázala a vysvětlila základní věci? (např přes teamviewer + skype) ?

Co vlastně moodle umí, jak založit nový kurz (to jsem zvládnul), ale jak ho nastavit a přidělit nějaké lidi...? Jestli jde přihlášení do moodle přes autentizaci Active directory? (běží mi to na linuxu).. za jakoukoliv pomoc bych byl moc rád, je to pro mě důležité..

děkuji

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ladislav Kudláček

Re: Úvodní administrace

autor Lukáš Mižoch -

Dobrý den, studiu se asi nevyhnete, pro začátek doporučuji velmi přehledné karty rychlé nápovědy z http://linuxveskole.cz/informacni-zdroje/materialy-ke-stazeni/karty-rychle-napovedy-moodle/

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Úvodní administrace

autor Ladislav Kudláček -

Dobrý den,

úplně bez studia samozřejmě nepočítám, že by se to obešlo. Zrovna Vámi zaslaný materiál vypadá opravdu velmi přehledně pro počáteční pochopení. Pokud po přečtení zvládnu základní věci, bude to plně dostačovat..

 

mnohokrát děkuji,

L

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Úvodní administrace

autor Ladislav Kudláček -

Tak už jsem teda chytřejší..jestli jsem správně pochopil, tak zakládat nové kurzy může jen a pouze správce. Zde http://linuxveskole.cz/wp-content/uploads/2011/07/03_zalozeni_noveho_kurzu1.pdf se píše, že ještě nějací tzv "tvůrci kurzů", ale to se mi nepodařilo najít, kde se taková "role" dá přiřadit. Role se podle všeho dají přiřadit vždy jen ke konkrétnímu kurzu, tzn vytvořím uživatele a ten  zpočátku nemá roli žádnou...jakmile já jako správce vytvořím kurz, přiřadím do něj nějakého uživatele a zvolim mu roli...

Ve výše poslaném odkazu se píše, jak má "běžný uživatel" zažádat o nový kurz..tomu ale nějak nerozumím. Běžný uživatel má po přihlášení na titulní stránce volby:

 

- Moje stránka

- Hlavní nabídka

      * Blogy stránek

      * Štítky

      * Kalendář

- Můj profil

- Moje kurzy

 

 

Nevidím ale nikde tu žádost o nový kurz...Dle doporučení jsem si vytvořil novou kategorii s názvem "Žádosti o založení kurzu".  Mám zaškrtnuto jako "povolit  požadování kurzů". Ale nevím, kde u běžného uživatele provedu tuto žádost..?