Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Lukáš Beránek -
Počet odpovědí: 5

Dobrý den a před díky za jakoukoliv radu všem!

Hodilo by se mi, aby uživatelé po přístupu do Moodlu viděli jen své kurzy, do kterých jsou přihlášeni se Shrnutím kurzu (tak jak je tomu, když se povolí přehled kurzů na titulní stránce) - ale současně, aby se jim nenabízelo tlačítko "Všechny kurzy" - zkrátka, aby viděli jen kurzy, které mají oni zapsáni, ale jiné ne (i když do nich nemají přístup) a současně aby kurz, do kterého jsou zapsáni byl viditelný i se souhrem kurzu. Doufal jsem, že to řeší nastavení Správa stránek/Moduly//Bloky/Kurzy a zapnutí volby Skrýt odkaz na všechny kurzy(block_course_list_hideallcourseslink). Ale toto i po nastavení nefunguje a na titulní stránce se mi u běžného uživatele stále tlačítko "Všechny kurzy" objevuje mrzutost((

Nevíte si někdo rady ve verzi 2.3 (na moodle.org jsou jen úpravy lib.php pro starší verze)

Díky moc!!!

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Beránek

Re: Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Lukáš Beránek -

Případně by mým potřebám vyhovovala i možnost přidat k výpisu kurzů, do nichž je uživatel zapsán, na stráce Můj Moodle (Moje stránka) právě zmiňované Shrnutí kurzu...

V odpovědi na Lukáš Beránek

Re: Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To vše se dá nastavit v Navigaci. Možná vám to přiblíží http://www.slideshare.net/bohumilhavel/moodle-havel-nastavennavigace

Každopádně, výchozí stránka Můj Moodle a nepovolit všechny kurzy.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Lukáš Beránek -

Díky za odpověď a prezentaci. Myslím, že všemu rozumím, ale jde mi to, že bych potřeboval odstranit z titulní stránky právě to tlačítko "Všechny kurzy" - je to specifikem našeho projektu, že si nepřejeme, aby viděli, jaké všechny kurzy na Moodlu jsou, pokud v nich nejsou zapsáni. Aby viděli jen ty kurzy, které studují.

A i když zaškrtnu v nastavení Moduly/Bloky/Kurzy volbu "Skrýt odkaz na všechny kurzyblock_course_list_hideallcourseslink", tak to tlačítko se stále objevuje a uživatel může vidět všechny kurzy v Moodlu. Je toto nějak elegantně řešitelné?

V odpovědi na Lukáš Beránek

Re: Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To musíte opravit na titulní stránce 

Titulní stránka/  Nastavení titulní stránky/  Upravit nastavení

nevolit seznamy, maximálně Novinky

Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Skrýt odkaz na všechny kurzy - Moodle 2.3.2+ (Build: 20121018)

autor Lukáš Beránek -

Tohle všechno už jsem x-krát absolvoval a vyzkoušel. Ale pořád se nemohu dostat ke svému "vytouženému" výše popsanému stavu - získat přehled kurzů, do nichž je uživatel zapsán včetně textu "Shrnutí kurzu" (protože na stránce Můj Moodle se zobrazuje jen název kurzu). Ten popis - Shrnutí kurzu - je pro mě klíčové... mrzutost Vyhovuje mi právě zobrazení, které funguje při nastavení titulní strany se zobrazením Seznamu kurzů - jediným problémem je v tomto případě tlačítko na zobrazení všech kurzů v Moodlu.

Nejde toto tlačítko odstranit programátorským zásahem do některého zdrojového souboru, jako tomu bylo v předchozích verzích? Našel jsem takové řešení pro verzi 1.9, ale na zmiňovanou 2.3.2 je neaplikovatelné... mrzutost