Mazání nepoužívaných souborů

Mazání nepoužívaných souborů

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 3

Pokud správně chápu FAQ, nepoužívané soubory se samy mažou po čtyřech dnech. Mě nicméně na Moodlu straší nepoužívané soubory od 26. července, což je o hodně delší doba. Jak Moodle donutit je smazat.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Mazání nepoužívaných souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> Mě nicméně na Moodlu straší nepoužívané soubory od 26. července

Prosím tohle popsat podrobněji. Co tím přesně myslíš?

To FAQ se týká jen tzv. draft files. To jsou soubory, které např. vložíš jako obrázky do rozepsaného diskusního příspěvku, ale pak si to rozmyslíš a ten příspěvek vůbec neodešleš.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Mazání nepoužívaných souborů

autor Lukáš Mižoch -

Aha, tak to jsem asi špatně pochopil. Jde mi o to, že vložím obrázek do stránky. Nějakou dobu tam je, pak ho ze stránky odstraním. Domníval jsem se, že nepoužívaný obrázek se pak sám vymaže, protože nevím, jak ho mám fyzicky smazat sám.

S tím souvisí další věc. Obnovoval jsem zálohu z Moodlu 1.9. Soubory se uložily do starých souborů kurzů a zároveň do nového repozitáře. I když jsem soubory kurzu odstranil, přesto fyzicky na serveru zůstaly. Jak se jich zbavit?

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Mazání nepoužívaných souborů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Nějakou dobu tam je, pak ho ze stránky odstraním.

Jak? Edituješ stránku, odstraníš obrázek a stránku znovu uložíš?

Domníval jsem se, že nepoužívaný obrázek se pak sám vymaže

Ano, po nějaké době by měl. Jak jsi zjišťoval, že ten obrázek máš pořád v moodledata?

přesto fyzicky na serveru zůstaly

Kde zůstaly? Tj. v jakém adresáři?