LDAP zdánlivě funguje, ale...

LDAP zdánlivě funguje, ale...

autor Jan Pečenka -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den,

rozhodli jsme se používat pro ověřování uživatelů LDAP (AD). Po přečtení spousty rad zde ve fóru se jakoby blížím k cíli, ale

Pokud se snažím přihlásit jako uživatel z AD, který v Moodlu neexistuje, pochopil jsem, že by se měl nový účet vytvořit. To se ale nestane. Moodle se tváří, že uživatele přihlásil a jediné co vidím je hláška "Can not edit own profile, sorry." Můžu se jenom odhlásit, nic víc. V seznamu uživatelů přibude účet bez jména. LDAP samotný určitě funguje, protože se takto "skoropřihlásí" jenom uživatel, který v AD skutečně existuje a při zadání správného hesla.

 

Kde je chyba?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Pečenka

Re: LDAP zdánlivě funguje, ale...

autor Lenka Orzelova -

Dobrý den,

a máte v Moodle při nastavování LDAP vyplněna políčka v sekci Mapování dat? Aby Moodle věděl, která pole s informacemi ze serveru LDAP budou použita jako přednastavená.

Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: LDAP zdánlivě funguje, ale...

autor Jan Pečenka -

Tak už to mám.

No já chci mapovat jenom něco z AD. A aby přihlášený vůbec mohl něco dělat, musí mít vyplněna všechna povinná pole uživ. účtu, ty ale v AD nemám vyplněna.

Očekával jsem, že když je nebudu mapovat, nechá systém uživatele informace doplnit. Jenže tady byl kámen úrazu. Auth. user sice měl nastaveno, že může svůj profil měnit, ale výchozí roli, kterou takovýto nový uživatel vytvořený z AD dostává je student. A tam to nastaveno nebylo.

 

Každopádně díky.