V 2.3 - chyba při nahrání uživatelů s "Vlastním polem profilu"

V 2.3 - chyba při nahrání uživatelů s "Vlastním polem profilu"

autor Jiří Formánek -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den všem,

chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s hromadným nahráváním uživatelů s přidaným "Vlastním polem profilu"?
Postupuji podle návodu, viz http://docs.moodle.org/19/en/Upload_users- založím ("Vlastní pole") "certif" , zadám do .CSV souboru "profile_field_certif" a po kliknutí k nahrání mi to vždy napíše "Došlo k chybě při načítání CSV souboru!". Zkoušel jsem čárky i středníky, a pořád nic. Zkoušel jsem Googlovat a i v zahraničních příspěvcích jsem nalezl, volně, ale výstižně, přeloženo, "nefunguje mi to..." mrzutost.

 Nevíte někdo, prosím, jak na to? Třeba "jenom" dělám něco špatně. Předem děkuji za jakoukoli radu či nápovědu, která mne posune k vítěznému konci úsměv.

J. Formánek


 

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Formánek

Re: V 2.3 - chyba při nahrání uživatelů s "Vlastním polem profilu"

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Dotaz, a co kódování?

Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: V 2.3 - chyba při nahrání uživatelů s "Vlastním polem profilu"

autor Jiří Formánek -

Děkuji za odezvu - kódování UTF-8 OK, ale teď jsme to zrovna dořešili. Teda náš IT - vzal od podlahy, a jediné, co tomu při nahrávání CSV vadilo, byly mezery za oddělovacím středníkem mezi jednotlivými údaji. Moje chyba/neznalost - pořád je co se učit mrzutost.

JF

V odpovědi na Jiří Formánek

Re: V 2.3 - chyba při nahrání uživatelů s "Vlastním polem profilu"

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Já používám Excel a CSV v kódování 1250! Tam problémy s mezerami nevznikají (aspoň ne často).

BH