Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor Ladislav Zurek -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den

Je možné promazat adresář moodle data od souborů 1,2, ... myslím pochopitelně jen ty v rootu tohoto adresáře? Zdá se, že vše je převedeno do filedir.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ladislav Zurek

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor František Pinc -

Je tam možnost zapnout repozitář "Legacy course files", který tyto složky pravděpodobně využívá. Takže bych to nemazal. Vadí vám to tam? Na disku to prakticky nezabírá místo. Možná to trochu spomaluje zálohování, když to kontroluje na změny, ale i to , pokud tam nemáte tisíce kurzů, nemůže příliš hrát roli.

......co není rozbitý, neopravuj....

V odpovědi na František Pinc

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Předně, upgrade to měl udělat sám - takže stojí za to trochu prozkoumat, proč tam vůbec některé soubory zůstaly.

"Legacy course files", který tyto složky pravděpodobně využívá.

Negativní. Repozitář "Legacy course files" využívá standardní 2.x filepool. "Legacy" je proto, protože soubory linkuje do kontextu celého kurzu namísto do konkrétních HTML polí. Vizte soubor /file.php v Moodle 2.x.

Pro jistotu bych ty adresáře s číselnými názvy (tj. ty, které obsahují soubory kurzu v Moodle 1.x) nejprve někam přesunul (např. při migraci do filedir mohlo dojít k chybě).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor František Pinc -

hmm, super , zrovna jeden upgrade dělám, a ty složky tam zůstaly , tak to abych to začal řešit úsměv

V odpovědi na František Pinc

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A co zůstalo v těch složkách? Všechny soubory, co tam byly? Nebo jen některé?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor František Pinc -

Ahoj Davide, já jsem to už smazal, takže už přesně nevím, ale jak jsem to zběžně procházel, tak tam zůstlay složky (backupdata, moddata a  uživatelem vytvořené). Unitř nic nebylo, ale jak říkám, nezkoumal jsem to . Celkem to mělo asi 10 KB, takže tam někde  něco malého  zůstalo.

Dneska se budu pokoušet o druhý simulovný upgrade - trvá to vždy asi 8 hodin...... Snad se to ale už nebude opakovat úsměv

V odpovědi na František Pinc

Re: Moodle data, promazaní po aktualizaci 2.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jasně, prázdné adresáře mohou zabránit kompletnímu odstranění. O tom, zda některý z podadresářů obsahuje nějaký soubor, se můžeš přesvědčit např. následujícím příkazem v shellu:

$ cd /var/www/moodle/moodledata
$ find [1-9]* -type f

(pokud jako poslední znak zadáš "d" namísto "f", vypíše to naopka pouze všechny adresáře).

Držím palce.