Nevidím grafiku pro instalaci moodle

Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor Petr Kovacik -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den,

Čerstvě jsem nainstaloval moodle, během instalace se nezobrazila jediná chyba, ale bylo vidět že rozložení stránek (třeba během vytváření Admin účtu) není standartní.
V příloze je obrázek jak vypadá titulní stránka po instalaci. Netušíte prosím co bych mohl mít špatně nastavené?

Druhý dotaz...

tato instalace byla jen zkušební, ostrou budu provádět brzy a budu do ní obnovovat zálohu z jisté předchozí instalace... ta předchozí instalace byla na IIS v adresáři moodle (c:\inetbup\wwwroot\moodle) a vzhledem k tomu, že je to jediný web server tak bych tu novou instalaci chtěl provést přímo do c:\inetpub\wwwroot - nebude pak nějaký problém při obnově zálohy, když bude moodle nainstalován jinde něž byla záloha?

A konečně poslední...

IIS se mi při přístupu z venku zobrazuje přes IP adresu - je to vidět i na přiloženém screenshotu... ve správě DNS u poskytovale webových služeb jsem si vytvořil A záznam, že když se zadá adresa http://elev.ajak-sokolov.cz (tato adresa je použita při instalaci moodle) tak se zobrazí můj server (když se zadá klasicke www.ajak-sokolov.cz, tak se zobrazi klasická prezentace umístěná na serveru poskytovatele) s moodle (nyní je tam nějaka udržovací stránka), ale v adresním řádku se jméno změní na IP adresu serveru. Nevíte jak zařídit aby se tam zobrazovalo jméno namísto IP?

Díky moc za případné odpovědi a doufám, že jsem dotazy popsal srozumitelně.

Příloha moodle.jpg
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ta chybějící grafika je pravděpodobně způsobená tím, že se na váš Moodle stránky nelze dostat přes název serveru, ale pouze přes IP. CSS styly a grafika jsou z HTML kódu odkazovány pomocí názvu serveru, ale prohlížeč je nemůže načíst. Nicméně IIS není můj šálek čaje, takže tam neporadím.

Pokud bude ten přesun do jiného umístění znamenat i změnu URL adresy vašeho Moodle, bude potřebovat několik dalších kroků - prohledejte místní fóra. Nedávno se tu změna adresy serveru řešila.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor Petr Kovacik -

tak ny tu grafiku už jsem přišel ... chyba byla v config.php

řádky o umistění Moodle vypadaly takto:

$CFG->wwwroot   = 'elev.ajak-sokolov.cz';
$CFG->dirroot   = 'C:\inetpub\wwwroot\moodle';
$CFG->dataroot  = 'C:\inetpub/moodledata';
$CFG->admin     = 'admin';

... v prvnim řádku před samotnou adresou chybělo http:// ... pod plnění vypadá takto:

$CFG->wwwroot   = 'http://elev.ajak-sokolov.cz';
$CFG->dirroot   = 'C:\inetpub\wwwroot\moodle';
$CFG->dataroot  = 'C:\inetpub/moodledata';
$CFG->admin     = 'admin';

a vše funguje normálně

takže:

http://elev.ajak-sokolov.cz

Teď už jen obnovit zálohu Moodle a zálohu databáze v SQL serveru... dooufám že najdu někde nějaké návodyúsměv

úsměv

V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor Petr Kovacik -

Dobrý den,

zas mám něco...

Obnovil jsem databazi v SQL serveru a vypadá to že data jsou všecha zpět... ale do Moodlu se nelze přihlásit... ani na uživatele "admin".

Nevím jestli to s tím souvisí, ale předchozí instalace moodlu měla datový adresář na "c:\inetpub\wwwroot\moodledata" - což je šptaně z důvodu bezpečnosti a nová instalace ma data v "C:\inetpub\moodledata" - což je v pořádku.. a prostě jsem jen nakopíroval obsah adresáře moodledata na toto nové umístění.

Nevíte jestli je možné aby po obnovení dat ze zálohy byly problémy s přihlášením do Moodlu?

Popřípadě lze nějak resetovat heslo admina?

V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Taky to mohlo být kvůli Solení hesel.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor Petr Kovacik -
takže pokud to dobre chápu, tak mám původní instalaci Moodle ve které je v config.php uložen kod na soleni hesel... a ted mam novy config.php a v něm je jiné solení hesel... stačí tedy, když vemu kód původního solení a přidám ho do nového config.php? takže bych tam měl mít 2 řádky?
V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Nevidím grafiku pro instalaci moodle

autor Petr Kovacik -

Tak ano bylo to tím... díky za radu, teď už se do moodlu lze normálně přihlásit... config.php teď vypadá takto:

$CFG->passwordsaltmain = 'kod z nove instalace moodlu';
$CFG->passwordsaltalt1 = 'kod z puvodni instalace moodlu';

díky moc