Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 15
Trošku sa naďalej zoznamujem s Moodle2 a narazil som na nasledujúci problém: ak sa pokúsim vložiť odkaz na súbor alebo adresár, tak sa mi zobrazí len neustále rotujúce koliesko a žiadne políčko na výber adresára (resp. súboru). Obrázok je v prílohe. Vyskúšal som všetky prehliadače, robí to vo v každom
Příloha subor.png
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zapněte na tom serveru režim Ladění. Evidentně máte něco špatně s Javascriptem. Řadu užitečných informací vám též může sdělit konzole rozšíření Firebug ve Firefox nebo Chrome (možná i IE, nevím).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Firebug som pridal, ale zatiaľ netuším, čo s ním usmievavý. Musím sa s ním nejako naučiť pracovať.
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Zdravím,

musíte mít nastaveny repositáře,

Tam zvolte odkud chcete načítat soubory.

Nez zečnete s Moodle 2, projděte si správu, je tam mnoho na nastavení.

Bohuš

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Repozitáre som našiel, pozrel som ich nastavenia, ale okrem názvu som tam žiadne iné nenašiel.
Příloha uloziska.png
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Už som z toho vkladania súborov nešťastný smutný. Trápim sa s tým celý týždeň a stále nedokážem do kurzu vložiť totálne základný zdroj - odkaz na súbor. Prečítal som si čo som mohol o úložiskách, viem že fungujú inak ako v Moodle 1.9, že každá aktivita a zdroj si súbory nesie so sebou. Ale ja ten súbor nedokážem pridať! Stále vidím len to točiace sa koliesko! Skúsil som všetky prehliadače, Linux, Windows. Preinštaloval som Moodle, ale stále nič! Jediné, čo som zistil bola správa o chybe v JavaScripte:
Webpage error details

User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Timestamp: Tue, 21 Dec 2010 21:15:30 UTC


Message: Expected '}'
Line: 48
Char: 32
Code: 0
URI: http://moodle.sengym-moodle.sk/lib/javascript.php?file=%2Flib%2Fform%2Ffilemanager.js&rev=160


Message: 'M.form_filemanager' is null or not an object
Line: 517
Char: 71
Code: 0
URI: http://moodle.sengym-moodle.sk/course/modedit.php?add=resource&type=&course=2&section=0&return=0

Úložiská mám nastavené defaultne po inštalácii.

Nevie mi niekto poradtť, čo s tým?
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Hm, to vypadá podezřele... Předpokládám, že pracujete s poslední dostupnou 2.0 (pokud ne, tam samozřejmě upgradujte). Pak zkuste následující: v sekci Administratíva portálu > Vzhľad > AJAX a Javascript vypněte Cache Javascript. Pak znovu použijte konzoli Javascriptu, zda-li se tam objeví chyba nebo ne.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Vypol som a ide to! Vy ste geniálny chlap!!! Ďakujem!!! Dokonca mi už funguje aj menu vo Firefoxe!!!
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

OK, v tom případě jděte do Administratíva portálu > Vývoj > Vyčistiť všetky vyrovnávacie pamäte a vyčistěte Moodle cache. Potom ten cachejs zase zapněte. Mělo by to už fungovat. Pokud ne, je někde chyba v generování cache a tu by to chtělo najít. S vypnutou cache je podpora JavaScriptu v Moodle 2.0 znatelně pomalejší.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Cache som vyčistil, potom zase zapol a všetko prestalo fungovať... smutný Evidentne je to tak, že so zapnutou cache to nefunguje a s vypnutou áno. Dá sa to nejako riešiť???
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ano. Operativně to samozřejmě řešte tak, že cache necháte vypnutou. Musí se jednak o velmi ojedinělý problém, nefunkčního file pickeru si člověk všimne velmi rychle.

Bude to chtít nahlásit do trackeru spolu se všemi relevantními informacemi - zejména o prostředí (operační systém serveru, verze PHP, na kterých prohlížečích a OS byla chyba pozorována apod.).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Je niekde nejaký postup, ako, čo a kam presne treba nahlásiť, aby sa táto chyba mohla riešiť? Môžem skúsiť prípadne kontaktovať správcu webového portálu, či by nevedel pomôcť.
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pro podrobné infomace o hlášení chyb vizte http://docs.moodle.org/en/Tracker
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Písal som na podporu hostingu, kde beží Moodle a dostal som nasledovnú odpoveď:

Dobry den,
zrejme je problem v tom ze su .js subory komprimovane 2x. U nas prebieha
komprimovanie statickeho obsahu automaticky pokial ide o HTML,JavaScript alebo o
text. Z tohto pohladu nema aktivovanie kompresie JavaScriptu v Moodli zmysel
pretoze ten uz pri prenose na stranu klienta komprimovany je.

Môžem to považovať za vyriešenie problému, alebo máte na to iný názor?
Ďakujem
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Nemyslím, že to je tím. To kešování Javascriptu v Moodle není ani tak o kompresi a i kdyby - komprimovat již komprimovaný Javascript může být sice neefektivní, ale nesmí se tím ovlivnit funkcionalita.

Omlouvám se, ale víc momentálně neporadím. Vzhledem k tomu, že podobné chyby nejsou masivně hlášeny jinde, tipoval bych spíše na lokální problém než na chybu v Moodle.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle2 - nedá sa vložiť zdroj Odkaz na súbor a adresár

autor Roman Ravas -
Konzultoval som celý projekt s providerom. Popísal som mu presne čo sa deje, aby to dokázal nasimulovať. On mi po čase odpísal, že všetko podľa môjho postupu vyskúšal a potvrdil. Potom však znovu všetko zopakoval (vypnutie a zapnutie cache) a všetko sa rozbehlo! Do teraz to funguje! Ja som z toho puk! Sám som to skúšal aspoň 20 krát zapnúť a vypnúť a chovalo sa to stále rovnako, on to zapne a vypne raz a ide to!
Aj keď teda nikto nevie prečo, cache aj menu aj upload súborov funguje! Neviem, či to mám považovať za vyriešené, alebo sa to objaví znovu, každopádne to funguje!