Chybné součty

Chybné součty

autor Martin Benda -
Počet odpovědí: 6
Zdravím. Hledám ve vláknech kde se dá, ale nic. Mám následující problém:
Studenti si spustí test, který je časově omezen na 5 minut. Otázky jsou typu "úloha s výběrem odpovědí". Po vyhodnocení se u některých studentů objeví chyba v součtu bodů. A to ať už u studentů, kteří ještě před skončením časového limitu odešlou odpovědi sami nebo i u těch, co jim skončí časový limit a odpovědi se odešlou automaticky. Pokud rozkliknu daný chybně spočtený test, vidím, že student odpověděl dobře, ale body mu to nezapočítalo. Tak že jdu a ručně všechny otázky musím u takovéhoto studenta opravit ručně.
Nevíte, kde by mohla být chyba? Nepomohlo by třeba aktivovat volbu "Informace o session ukládat v databázi"?
Jinak memory limit mám 128M, tak že dostačující.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Benda

Re: Chybné součty

autor Martin Benda -
Tak dnes doplním dnešní zkušenost. Opět test jen z polovinou třídy (15 studentů) na 5 minut. Na konci časového odpočítávání zůstal test "viset"na času 0:00:01 a dál nic. A to u všech studentů bez vyjímky. Po znovunačtení se pak odpovědi uložily, ale opět špatně sečetly body. No hrůza a děs.
Tak jsem nastavil ukládání Informací o session do databáze. Třeba to pomůže.
Nikdo neporadí?
V odpovědi na Martin Benda

Re: Chybné součty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Na základě zkušeností říkám studentům, aby sami odeslali test k vyhodnocení alespoň 15 sekund před vypršením limitu a nespoléhali na JavaScript, který to může - ale nemusí - udělat za ně. Zároveň je dobré počítat s tím, že Moodlu chvilku trvá, než daný pokus zpracuje (zvláště když je jich hodně) a ty, které se ke zpracování dostanou pozdě, už může vyhodnotit jako odevzdané po časovém limitu a tím pádem za ně body nedá. To by vysvětlovalo, proč někteří body dostanou a jiní ne...

Zkuste v tom testu navýšit limit na 6 minut a pak zvolit "Přepočítat pokusy". Zároveň se podívejte, jaký údaj "délka trvání pokusu" je uveden u těch problematických studentů.

S uložištěm session by to nemělo mít nic společného (IMHO).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Chybné součty

autor Martin Benda -
Zdravím Davide.
Škoda že Vaše odpověď přišla až teď - po hodině ručního opravování ;) Příště (pokud bude chyba) vyzkouším. Každopádně děkuji.
Ještě mě napadá, zda by nepomohlo u testů, kde je mnoho otázek dělit stránky např. po 3 otázkách apod. Nemáte s tímto zkušenosti?
V odpovědi na Martin Benda

Re: Chybné součty

autor František Pinc -
Jestli tomu dobře rozumim, tak by to asi neponohlo. Z vlastní zkušenosti vim, že mnoho studentů nepochopí, že test na další stránce pokračuje a spokojeně test ukončí.
V odpovědi na František Pinc

Re: Chybné součty

autor Martin Benda -
I já s tím mám podobnou zkušenost, ovšem pokud student nerozumí česky a odevzdá test nedokončený, tak za prvé je to jeho chyba a za druhé pak asi nemá na střední škole co dělat. Ale to většinou vypadá tak, že se mu to jednou stane, dostane za 5 a pak už si na to dává pozor ;)

V odpovědi na Martin Benda

Re: Chybné součty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Nevím, to jsem nezkoušel. U testů to chce alespoň jeden zkušební, na kterém si studenti vyzkouší rozhraní a vy máte možnost jim ukázat co a jak.