Ako priradiť automaticky funkciu učiteľa ?

Ako priradiť automaticky funkciu učiteľa ?

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 2
Na Slovensku beží projekt MVP Modernizácia vzdelávania na základných a stredných školách, do ktorého je zapojených približne 7000 učiteľov. V rámci tohoto projektu som založil domenu www.ucimesmoodle.eu a pripravil na nej pre učiteľov niekoľko vzorových aktivít v Moodle. Mojim cieľom bolo ukázať im, aké má Moodle možnosti a skúsiť ich tak pritiahnuť k jeho využívaniu. Učitelia sa budú s Moodle zoznamovať na školeniach s lektormi. V tejto súvislosti sa predo mnou objavil jeden zásadný problém.
Učitelia sa na školení zaregistrujú do Moodle a získajú tak prístup k mojim vzorovým aktivitám. Ja by som však potreboval, aby si každý z nich mohol aj sám vyskúšať vytvorenie kurzu a následne niektorých zdrojov aktivít.
Ja to viem riešiť len tak, že keď sa učiteľ zaregistruje, vytvorím mu jeho vlastnú kategóriu (prípadne ju vytvorím ešte predtým) a v nej mu priradím rolu tvorcu kurzov a učiteľa. To však pri takom veľkom počte učiteľov nie je schodná cesta. Aj keď by sa mi podarilo získať CSV databázu učiteľov a importovať ich účty do Moodle, stále neviem, ako by som nejakým jednoduchým spôsobom mohol každému z nich automaticky priradiť aj možnosť tvorby kuzov.
Otázka teda znie: dá sa nejako hromadne priradiť veľkej skupine učiteľov možnosť vytvárať kurzy a aktivity v nich?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako priradiť automaticky funkciu učiteľa ?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Vizte http://docs.moodle.org/en/Upload_users - při importu uživatelů z CSV jim lze rovnou přiřadit roli učitele v předem vytvořeném kurzu.

Pro hromadné zakládání kurzů lze také použít jejich seznam v CSV, ale tato funkce není součástí standardní instalace a musí se doinstalovat rozšíření. Mělo by být dostupné pod názvem uploadcourse.php, nějakou jeho verzi, kterou jsem našel u sebe (může být zastaralá) přikládám.

--mudrd8mz