Instalace moodle

Instalace moodle

autor Miloslav Krátký -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den , při instalaci moodlu při pokusu o
připojení k DTB dostávám tuto odpověď.

Error: Database connection failed

It is possible that the database is overloaded or otherwise not running properly.

The site administrator should also check that the database details have been correctly specified in config.php


<br /> <b>Warning</b>: mysqli::mysqli() [<a href='mysqli.mysqli'>mysqli.mysqli</a>]: (HY000/2005): Unknown MySQL server host 'mysql.klenot.cz:3305' (3) in <b>/home/virtual_web/sousedske-sluzby.cz/public_html/skola/lib/dml/mysqli_native_moodle_database.php</b> on line <b>57</b><br />

Může to být způsobeno tím, že je v hostiteli DB číslo portu? Ten host vypadá takto: mysql.klenot.cz:3305
Z hlášky jsem pochopil, že je třeba něco nastavit na řádku 57 uvedeného souboru. Můžete poradit co tam změnit? Moc děkuji za rady.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Instalace moodle

autor František Pinc -
MySQl obvykle poslouch ana 3306 portu , takže to může být tím.
Nevim co je to /home/virtual_web/sousedske-sluzby.cz/public_html/skola/lib/dml/mysqli_native_moodle_database.php .
Pokudje to adresář s vaší instalací moodlu na serveru, tak já takový soubor u sebe v moodlu nemám, takže nevím, co je na řádku 57.

Jinak hlášku :

Error: Database connection failed

It is possible that the database is overloaded or otherwise not running properly.

The site administrator should also check that the database details have been correctly specified in config.php

Mi to při instalaci hlásilo, když jsem měl špatně nastavený práva a můj moodleuser nemohl vytvařet tabulky .

V odpovědi na František Pinc

Re: Instalace moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Františku, u vás ten soubor není, protože Miloslav evidentně experimentuje s vývojovou verzí Moodle 2.0. V tom souboru se vůbec nic nemění - jediný soubor, který běžně upravujete, je config.php
Vykoušejte použít IP adresu namísto názevu souboru, tzn. v config.php budete mít něco jako
$CFG->dbhost='87.236.199.95:3305';

--mudrd8mz