webinář

webinář

autor Vlasta Dolejší -
Počet odpovědí: 11
Obsahuje systém Moodle webinář? 
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Vlasta Dolejší

Re: webinář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den, Vlasto.

Otázka zní spíš tak, co si pod pojmem webinář konkrétně představujete. Pokud máte na mysli nějaké vestavěné řešení pro streamování videa, tak zní odpověď ne. Standardní Moodle takovou podporu neobsahuje, musel byste se podívat po řešení třetích stran - vizte Modules and plugins database.

d.
V odpovědi na David Mudrák

Re: webinář

autor Vlasta Dolejší -

Dobrý den, Davide.

Děkuji za odpověď. Ani mě není zcela jasné, co je webinář. Ve své bakalářské práci jsem uvedla, že webinář je virtuální třída (převzala jsem z internetu) a bylo mi to vytknuto. Doufám, že můj nový poznatek, že webinář je  online video seminář, který vede odborník na určitou problematiku, během webináře můžete pokládat otázky a přednášející na ně bude odpovídat, je správný. Proto se ptám, zda je to možné v systému Moodle?

Moodle mi velice pomáhá ve své učitelské praxi.

Děkuji Vám za vaši ochotu.

VD

V odpovědi na Vlasta Dolejší

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Vlasta Dolejší

Re: webinář

autor Jiri Zajic -
Já jsem našel tohle http://view.bsi-global-email.com/?j=fe891c747c650c7b77&m=fef712717d6001&ls=fdf41778706104747417717d

A otcovská rada, Vlasto: Zacházejte líp s češtinou (manželka je češtinářka úsměv )

Moodle mi velice pomáhá v mé učitelské praxi.

Sorry...
V odpovědi na Jiri Zajic

Re: webinář

autor michal martoch -
Dobrý den,

pokud Vás zajímá, co to je webinář, k čemu slouží a co umí, tak jsme přibližně před 1 měsícem spustili novou službu: Online školení a webináře.

Bližší informace najdete zde:
http://www.workline.cz/Skoleni-a-prednasky-online.aspx

Zde se můžete přihlásit na některý bezplatný webinář a snadno si uděláte obrázek v rozdílech oproti jiným možnostem internetové komunikace. K dispozici jsou zde i videa (vždy po rozkliknutí konkrétního webináře nebo online školení), kde přímo uvidíte prostředí.

Webináře jsou v zahraničí velice využívané. Prezident Obama je využíval například při své volební kampani pro kontakt s voliči. Je to způsob, jak v reálném čase promlouvat i k tisícům lidí... kteří Vás vidí na svém monitoru a sledují obsah, který jim ukazujete ze svého počítače. Na dotazy se mohou zeptat prostřednictvím chatu nebo přes mikrofon.




V odpovědi na David Mudrák

Re: webinář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Můžete zkusit http://moodle.sclipo.com/plugin/ - neznám však ni ten nástroj ani dalčí okolnosti (licenční poplatky apod.)
V odpovědi na David Mudrák

Re: webinář

autor Michaela Zapletalová -

Dobrý den,

otevírám zovu toto téma, protože hedám způsob jakým zaimplementovat webináře do našich Moodlovských kurzů.

Provozujete někdo webináře? A jaké (výše uvedený odkaz je už nefunkční)?

Díky

V odpovědi na Michaela Zapletalová

Re: webinář

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Doba pokročila, některá řešení byla zpoplatněna něco je nového.

Např. https://moodle.org/plugins/browse.php?list=set&id=2 je sada BBB pro webináře v rámci Moodle, jeden modul naplánuje, spustí a při záznamu se v druhém můžete podívat na záznam.

Nezapomeňte, že webinář vždy pořebuje nějaký server pro běh SW (i ten BBB). jeho výhodou je, že zvaná je třída a přístup má jen třída zapsaná do Moodle (pominu hosty).

Jsou i jiné nástroje, kde si některé věci (organizování a zvaní třídy) musíte zajisti sami, zaplatit za provoz nebo použít pro malí skupiny nástroje zdarma. Třeba Google Hangouts a rovnou streamovat na YouTube.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: webinář

autor Michaela Zapletalová -

Děkuji úsměv, já jsem zatím našla právě BBB nebo Acrobat Connect, ale ten je narozdíl od BBB zpoplatněn. BBB vypadá moc hezky a co jsem zatím koukala na ukázky, tak by nám mohl plně postačovat.

Dala jsem požadavek na kolegu, který by BBB mohl nainstalovat na server, uvidím jestli to schválí.

Vy BBB používáte? Já jen jestli by případně byla nějaká možnost konzultace.

Díky Míša Zapletalová

 

V odpovědi na Michaela Zapletalová

Re: webinář

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den, vyzkoušeli jsme řadu webinářových SW (BBB, open meetings, ...), ale nakonec jsme velmi spokojení s Adobe Connect. Dokonce máme vylepšený standardní plugin a máme Moodle skutečně propojený s Adobe Connect (AC). Propojení funguje tak, že se na AC automaticky zakládají účty, uživatelé se z Moodle na jeden klik přes SSO dostanou do daného webináře. Po skončení webináře je off-line záznam automaticky vložen do Moodle, kde je připraven test, závěrečný dotazník, ... Chci říci, že tak v Moodle vznikají komplexní kurzy, které obsahují jak standardní prvky Moodle, tak webinář (odkaz nebo záznam). Webináře se také automaticky zakládají přes Moodle na AC (není třeba zakládat samostatně na AC).

Pokud byste měla zájem, ozvěte se. Mohu Vám nabídnout nezávazné vyzkoušení AC. Náklady na roční hosting AC (ne koupě AC) nejsou vysoké.

Miroslav Sklenář 

V odpovědi na Miroslav Sklenář

Re: webinář

autor Michaela Zapletalová -

Dobrý den,

děkuji za reakci. Máte nějaké konkrétnější výtky k BBB? Ten jsem zatím vytipovala k vyzkoušení. OAC bych se když tak časem přihlásila (třeba až zkusíme ten BBB, aby se to dalo porovnat). Jak se určuje cena ročního hostingu? My máme poměrně dost zaměstnanců a v případě webináře pro externí organizace se ani nedá určit konečný počet lidí. Ne že by na jednom webináři bylo sto lidí, ale že bude hodně unikátních IP adres celkově.

Díky

Míša Zapletalová