Integrace Moodle a MS Office

Integrace Moodle a MS Office

autor David Mudrák -
Počet odpovědí: 5
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Podle informací na http://www.educationlabs.com/projects/officeaddinformoodle/Pages/default.aspx Microsoft vyvinul plugin pro integraci Moodle do jejich Office 2003 a 2007. Plugin umožňuje ukládat Office soubory (dokumenty, sešity a prezentace) přímo do Moodle kurzů a otevírat je pro úpravy přímo z Moodle (přidává do nabídky Soubor dvě položky - Otevřít z Moodle a Uložit do Moodle). Testováno na verzích 1.8 a 1.9, na straně Moodle serveru není třeba nic doinstalovávat, pouze je potřeba mít viditelný blok Moje kurzy.

Pokud někdo budete toto rozšíření zkoušet, dejte vědět!

--mudrd8mz
Počet hodnocení: -
V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace Moodle a MS Office

autor Lukáš Mižoch -

Vypadá to zajímavě. Já tedy ukládám všechno jako HTML, takže to nevyužiji, ale jeden kolega tvoří vše ve Wordu, tak tomu jsem odkaz poslal, aby plugin zkusil.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace Moodle a MS Office

autor Markéta Dvořáčková -
Zdravím,
tak jsem se na koukla a narazila na problém při loadování kurzů z moodle v MS Office 2007. Blok kurzy viditelný. Přesto hází chybu s vysvětlením, že "to se stává, když moodle vykazuje seznam kategorií kurzů místo samotných kurzů". Čím by to tak mohlo být?
V odpovědi na Markéta Dvořáčková

Re: Integrace Moodle a MS Office

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aha. Tak to mají možná uděláno tak, že na titulní stránce se musí ukazovat Moje kurzy (je to jedna z možností konfigurace titulní stránky Moodle). Vám se asi zobrazuje Seznam kategorií. To s tím blokem mohla být desinformace z mé strany, omlouvám se.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace Moodle a MS Office

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Zdravím,

zkoušel jsem a je to občas ne zcela dotažené:

  • při ukládání nahlásí neúspěch (viz obr.) a přitom je soubor uložen,
  • otevřený soubor má jiné jméno a může být problém při ukládání a aktualizaci materiálu.

Problém bude možná s "využitelností" a akceptací v kurzech. Jedná se přece jen o jiný přístup. Dále bych se bál při ukládání souboru při větším množství kurzů. Okno nabízí všechny kurzy (v Můj Moodle), při chybném umístění je v Moodle těžko dohledatelné. Asi podceňuji ...

Příloha nelze.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Integrace Moodle a MS Office

autor Pavel Pokorný -
Mně se osvědčilo, že mě správce Moodle dal přístup do adresářů Moodle pomocí manažera WinSCP. Na lokálním disku mám adresářovou strukturu kurzů Moodle a v nich originály důležitých souborů, většinou souborů v Excel. A po jejich případné úpravě na lokálním disku je nakopíruji pomocí WinSCP do Moodle a mám je tím zároveň zazálohované. Také načítání souborů tímto způsobem do Moodle je rychlejší než pomocí služeb Moodle. A zažil jsem již 2 havárie Moodle, tedy jistota je jistota. P.P: