Problém při instalaci Moodle

Problém při instalaci Moodle

autor Zdenek Hrdina -
Počet odpovědí: 2
Instaloval jsem si Moodle na vlastní doméně a při installu na mě vyskčila bílá obrazovka. Zapnul jsme si v php zobrazování chyb a narazil jsem na problém, že systém nemůže najít nějaký soubor. Při zkoumání jsem zjistil, že baliček Moodlu 1.9, který jsem stáhl z moodle.org nedodržoval velká a malá písmena a zatímco kod požadoval názvy s částečně velkými písmeny, soubory byly s malými písmeny.

Tak jsem přejmenoval asi 20-30 souborů a složek, které dělaly tento pronlém, ale i tak se mně občas objevují chyby. Instaloval jsem Standard Moodle Distribution verzi 1.9.3+ ze zipového souboru. Že to šlo na linux asi už každý pochopil. Je možné aby v tomto byla sjednána náprava, protže pak se zaručeně podobný porblém stane mnoha dalším lidem.

Můj aktuální problém je, že mně nefunguje převádění činností do známek. Když cchi převést staré činnosti na známky, tka to vyhodí mraky chyb a nejde to:

konkrétně to vyhodí tyto chyby:

Incorrect grade array index, must be user id! Grade ignored.
  • line 206 of lib/gradelib.php: call to debugging()
  • line 1099 of lib/gradelib.php: call to grade_update()
  • line 998 of lib/gradelib.php: call to grade_update_mod_grades()
  • line 976 of lib/gradelib.php: call to grade_grab_course_grades()
  • line 108 of grade/edit/tree/index.php: call to grade_grab_legacy_grades()

to je pro jednoho studenta a jednu činnost.

dokáže mně někdo poradit co s tím, abych nemusel přeinstalovát celého moodla?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdenek Hrdina

Re: Problém při instalaci Moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den.

Sázel bych spíše, že ke změně velikosti písmen došlo někde na vaší straně. Pravděpodobně ji mohl provést váš FTP klient v průběhu kopírování souborů na server (IIRC např. Total Commander takovou možnost nabízí). Pokud se tato domněnka potvrdí, reinstalaci vřele doporučuji.
K vašemu problému s klasifikací - předpokládám, že jste spouštěl funkci 'Načíst známky ze zastaralých modulů'. Jaké moduly máte na vašem serveru nainstalovány? A chápu to dobře tak, že jste upgradoval nějakou starší verzi?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém při instalaci Moodle

autor Zdenek Hrdina -
Ano chyba bude v Total Commandru, soubory u mně na disku jsou v pořádku co se týká velikosti písemen a na serveru už ne.

Co se týká známek, zápasil jsem s tím, jak vyrobit celkový přehled výsledků za celý kurz, kdy každá činnost je nějakým způsobem bodována. Podařilo se mně přiřadit jednotlivé činnosti studentů, takže v tabulce přehledu jsem měl ty činnosti, ale chyběly mně v tom přehledu výsledky za každou dílčí činnost (přestože jejich práce byly řádně obodovány u každé činnosti zvlášť).

A jedině pomocí načtení starých modulů se mně to podařilo, ale tma to zas vyhazovalo výše uvedenou chybu.

No v každém případě se pokusím tedka reinstalovat moodle.