MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Pavel Pokorný -
Počet odpovědí: 9
Měl jsem stále problémy se zatuháváním svého počítače s W7 (zšedlé záhlaví okna, hláška že nereaguje) a to při používání MS IE 8 či MS Office 2007, které jsou u nás používány jako prioritní na počítačových učebnách. Na počítači s WXP problémy nejsou. Od té doby co jsem přešel na Mozilla pod W7, zatuhávání přestalo.
V Moodle se mi navíc při používání klávesových zkratek editoru neotevírala další okna a dole vlevo se skoro vždy objevil žlutý trojúhelníček s vykřičníkem, že na stránce nastala chyba. Každou klávesovou zkratkou se spouští další proces (iexplore.exe či explore.exe, teď nevím, a třeba až 5×) a procesy tam zůstávaly viset a neukončovaly se ani po ukočení Moodle, až bylo patrně málo paměti RAM a počítač zatuhnul.
Odborníci mě sdělili, že MS IE 8 kontroluje více kód HTML a že dělá problémy, pokud je špatný kód.
Přešel jsem na Mozilla a zatuhávání počítače zmizelo, a to i při používání MS Office 2007.
Nějak jsem nenašel, jaký webový prohlížeč je doporučovaný na Moodle a nechci být vývojář. Mám na výběr výše uvedené v předmětu příspěvku.
Děkuji Pavel Pokorný
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Rudy Rak -

Pavle,

msie je opravdu problém. dělá mi rotyku (=co chvíli jiná chyba) i při psaní .htm stránek kurzu přímo v MOODLE. Mozilla/Firefox je vcelku bez problémů, ale je dost pomalý (všechno na WXP). Nedávno jsme přešli na specialitku SLIMBROWSER. Je malinkatý, zabírá málo paměti a o jeho stabilitě se ničemu ostatnímu ani nezdá. Jen není česky.

Rudy

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

osobně preferuji Mozillu Firefox na Win XP.

Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Lukáš Mižoch -

Bezvýhradně souhlasím s Lenkou. Dokonce jsme to (polo)direktivně zavedli pro všechny žáky naší školy. Když chtějí, mohou používat IE, ale nemohou si ukládat záložky, hesla apod.

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Jakub Syrovy -
Nejvice se nam osvedcila Mozilla Firefox a pod Mac OS X pak Safari
V odpovědi na Jakub Syrovy

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Roman Ravas -
Používam Mozilla Firefox 3.5.8 pod Ubuntu Linux - všetko OK. Skúšal som aj Operu (tiež pod Linux), ale nezobrazuje v editačnom okne ikonky a nefungovali niektoré typy otázok (posúvanie obrázkov a pod.) Google Chrome je na tom podobne.
V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Martin Benda -
Já ještě zkouším při tvorbě stránek Operu a Google Chrom. Oba bez problémů. Jediné s čím mám problém je MS IE ať už jakékoli verze. Např. v Joomle jak použijete více než jeden script na stránce, IE je v koncích. Jinde takovéto stránky fungují bez problémů. Jedničkou je asi Firefox. Google Chrom je asi rychlejší.
V odpovědi na Martin Benda

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Jiri Zajic -
Já jsem Výzkumníka objevitele nepoužíval nikdy. Začal jsem s Netscape, ještě když Objevitel ve widlích nebyl, pak upgradoval a přešel po zániku Netscape na Firefox. Jedině ve zběsilé aplikaci projektového managementu MPO to bez Výzkumného Objevitele nejde. Samozřejmě pro něj testuji své webové aplikace, aby nebyli ochuzeni ani hazardéři, kteří to používají úsměv
V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Pavel Pokorný -

Sečetl jsem vaše odpovědi, všichni zavrhují MS IE, 1× doporučeno Safari a SLIMBROWSER, 1× doporučena a zavržena Opera a totéž Google Chrome, vítězí Mozilla - 7×.

Hrdě jsem tedy na přednášce 50-ti studentům prohlásil, že přecházím na Mozilla a že jim to také doporučuji. Studenti mají při přednášce zapnuté počítače. V polovině přednášky jsem kliknul v Moodle na externí odkaz, který vede na webový server Microsoft pod Windows 2008 (kam ukládáme nadčasové a velké soubory) a nic. Tak jsem to vyzkoušel z Moodle pod MS IE a fungovalo správně.
Tak jsem si aspoň ulevil po přednášce tím, že jsem vynadal (nezaslouženě) správci toho webového serveru. Nabídnul mě Portable Safari a zatuhnul mě při jeho spuštění počítač, tak jsem mu (již zaslouženě) vynadal podruhé.

A moje řešení? Spouštím při přednášce  Moodle 4×, na počítači na učebně pod Mozilla i MSIE a totéž na vzdálené ploše na mém počítači v kanceláři, kde si to spustím ještě před přednáškou. A až ověříme SLIMBROWSER (na učebně není), tak to budu mít možná spuštěné 6×, když stále budou problémy, mohu to spustit ještě 2× pod Google Chrome. Moodle to 4× zvládne, inteligent zvládne multitasking i chaos, a to by bylo, aby mě to aspoň jedno ze 4 přihlášení nefungovalo.
No a studenti snad zvládnou také spuštení a přihlášení 2×, když se na ně trochu "přitlačí".

Dík Pavel Pokorný

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: MS IE 8, Mozilla, Chrome - který je nejlepší?

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Zdravím,

problémy jsou s prohlížeči bohužel stále. V jednom se odzkouší podcasty (IE8) a v jiném nefungují (Mozila). Při vývoji kurzů dělá IE objektivně problémy.

Jednoduché řešení není a je bohužel nutné testovat výslený kurz v mnoha prohlížečích.

Chudáci firemní uživatelé s povinným vybavením, nemají alternativu ... Tam se musí dodavatel přizpůsobit.

Bohuš Havel