Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 6
Chcel by som do textu otázky vložiť tlačítko a nadefinovať mu akciu, ktorá po kliknutí zobrazí javasriptové okienko s krátkym textom. Prepol som sa do režimu HTML a vložil nasledovný text:

Tlačítko sa síce objaví, ale javascript vôbec nefunguje, aj keď v samostatnom HTML súbore ide bez problémov.

Mám niečo v zápise zle? Potrebuje Moodle v zápise nejaké zmeny???

Dakujem
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Vložený JavaScript by měl být Moodlem autromaticky filtrován, z bezpečnostních důvodů. Možná, že uživatelům s oprávněním Důvěřovat uloženému obsahu (moodle/site:trustcontent) by to mohl dovolit, ale to se tuším týká jen vkládání Flashe a podobných veselostí. Když tu úlohu uložíte a znovu otevřete pro úpravy, ten skript tam zůstává?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Roman Ravas -
Moodle ho zmení takto:

Tu som vložil javascript, ale odfiltrovalo ho to, tak pridavam obrazok

Celkom tomu nerozumiem...
Ja len potrebujem v otázkach s doplňovaním dať študentom nejakú pomôcku (podobne ako je to v testoch HotPotatoes kliknutím na tlačidlo s otáznikom), aby vedeli čo majú do textových políčok napísať.(napr. počet slov, pád, číslo...) A žiadna iná možnosť ma zatiaľ nenapadla.
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Jan Ontkoc -
Nechcem tu prezentovať komerčne riešenia, no z praxe sa mi v podobnom pripade osvedčilo vyrobiť quiz prostrednictvom Adobe Captivate. Tam je možnosť vložiť HINT do políčka - zobrazí sa pri pridržaní myškou nad políčkom.
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Peter Svec -
A nemozete dat tie "pomocky" priamo do zadania otazky? Moodle filtruje javascript ako ochranu pred XSS.
V odpovědi na Peter Svec

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Roman Ravas -
Ja ich do zadania otázky aj dávam...
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako do textu otázky zahrnúť JavaScript?

autor Roman Ravas -
Vyriešil som to tak, že som namiesto tlačidla a Javascriptu použil obyčajný otáznik vo forme odkazu: A name="nieco" a k tomu pridal parameter title="čo som chcel zobraziť." Tak sa nekliká na tlačítko ale len nastaví kurzor nad symbol otáznika a je to. Namiesto otáznika by sa dal asi použiť aj obrázok a parameter ALT ale to som neskúšal