Nefunkční ankety v Moodle 1.9

Nefunkční ankety v Moodle 1.9

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 6

Zdravím. Při testování práce v Moodle 1.9 jsem narazil na problém, kdy mi nefungují ankety. Mohu je zadat a libovolně editovat, ale zobrazí se vždy jen zadání ankety, ale už ne odpovědi (vizte přílohu). Už opravdu nevím, čím to může být. mrzutost

Příloha moodle.png
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Nefunkční ankety v Moodle 1.9

autor Lukáš Mižoch -

A asi to nebude moje chyba, protože na demo serveru to nejde taky: http://demo.moodle.cz/mod/choice/view.php?id=118

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Nefunkční ankety v Moodle 1.9

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Chvilku jsem myslel, že to bude tím, že jste přihlášený jako uživatel, který nemá nastavenu pravomoc "Hlasovat v anketě mod/choice:choose" (typicky tuším správce serveru). Ale nefungovalo mi to, ani když jsem tuto pravomoc lokálně přenastavil...
Možná to bude chyba MDL-13812, symptomy odpovídají. Dan Marsden, stávající maintainer modulu Choice, ji opravil 7. března. Zkuste si stáhnout aktuální 1.9+ nebo (pokud používáte CVS), updatovat větev MOODLE_19_STABLE. Stránky demo.moodle.cz jedou dosud na verzi ze 4. března, takže tam ta oprava taky ještě není.

Díky za report!

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkční ankety v Moodle 1.9

autor Lukáš Mižoch -

Máte pravdu, update pomohl. Dokonce to chtělo nastavovat CAPTCHA, což jsem s díky odmítl. úsměv

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Nefunkční ankety v Moodle 1.9

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dokonce to chtělo nastavovat CAPTCHA, což jsem s díky odmítl.

To si ještě rozmyslete, pokud používáte registraci na základě emailu. Nejen já, ale řada správců po celém světě momentálně řeší problém s cíleným útokem na Moodle servery, kdy vám roboti do Moodlu registrují fiktivní uživatele a do jejich uživatelských profilů umístí různé komerční prezentace. Ve spamech potom uvádějí odkaz na tyto profily. Více v diskusi SPAM v tomto fóru.

--mudrd8mz