Chyba pri vytváraní účtu

Chyba pri vytváraní účtu

autor Zuzka Horváthová -
Počet odpovědí: 5

Dobrý deň,

prosím Vás o radu, náš Moodle je vytvorený tak, aby si každý študent mohol sám vytvoriť svoj vlastný účet, s tým, že mu príde prihlasovací kľúč na jeho mail (to majú asi viacerí z Vás, tento spôsob prihlásenia). Ale dvaja študenti mi napísali, že keď si chceli vytvoriť účet, dostali hlásenie: "Neplatný klíč sesskey, formulář nebyl přijat!".

Ja keď som s nimi vytvárala účet z môjho počítača, takým istým spôsobom ako oni, išlo mi to. Len neviem, kde je chyba, že im to vypisovalo ako chybné hlásenie... mohol by mi niekto pomôcť, kde sa stala chyba a ako by som ju mohla odstrániť?

Želám Vám krásny dník a vopred za každú radu veľmi ďakujem, Zuzka.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Chyba pri vytváraní účtu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko, Zuzka.

Je potřeba upřesnit, kdy přesně se jim ta chybová hláška objevila. Zda poté, co vyplnili sign-up form (to je ten první, ve kterém se vyplní uživatelské jméno, heslo, email a jméno) nebo po kliknutí na odkaz v emailu nebo když už ukládali formulář.

Sesskey (session key) je bezpečnostní mechanismus (jehož autorem je Petr Škoda), který se ověřuje před změnami databáze a jehož úkolem je zajistit, že danou akci opravdu požaduje uživatel, který je momentálně přihlášen.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba pri vytváraní účtu

autor Zuzka Horváthová -

Milý Davide,

ďakujem za odpoveď, študenti tvrdili, že vyplnili všetky  požadované políčka, teda vyplnili sing-up form, teda po zadaní užívateľského mena, hesla, emailu a svojho mena. A keď klikli na "vytvořit můj nový účet", vtedy im to nahlásilo "Neplatný klíč sesskey, formulář nebyl přijat!". Teda nie po kliknutí na odkaz v emailu, lebo tam sa vlastne nedostali.

Ďakujem za vysvetlenie o sesskey, vedeli by ste mi nejako pomôcť, ako by som mala ďalej postupovať?

Vopred ďakujem a želám krásny dník, Zuzka.

V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Chyba pri vytváraní účtu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Mělo by pomoct, když jde uživatel znovu na titulní stránku a znovu ručně klikne na odkaz "Přihlásit se" a potom "Nový účet". Jinak řečeno, když se na příslušný formulář skutečně "dokliká" sám. Pak by problémům se session key nemělo docházet. Pokud ano, bude někde nějaký problém...

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba pri vytváraní účtu

autor Zuzka Horváthová -

... aha, no ale práve tí študenti sa sami doma prihlasovali. Až keď im to nešlo, tak prišli za mnou. A vtedy som im to urobila ja, ale tak isto ako si to oni robili doma... takže neviem. Teda, ak by asi bol ešte niekedy taký prípad, tak im poviem, nech ešte raz si tam skúsia urobiť účet, tak ako to Vy hovoríte, teda cez "Přihlásit se" a potom "Nový účet". Jedná sa zatiaľ len o dvoch študentov, takže si myslím, že to nie je také hrozné úsměv... V každom prípade Vám David, ďakujem za ochotu.

Pekný deň, Zuzka.

V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Chyba pri vytváraní účtu

autor Zuzka Horváthová -

Davide,

ešte sme urobili, že sme do login/index.php dali na riadku 44 nasledné veci:

// Added by Admin 9.4.2009 "incorrect sesskey"

if (isloggedin()) {

redirect($CFG->wwwroot.'/index.php');

... to by malo tomu pomôcť, čo sme si čítali s technikom veci o sesskey. To len píšem pre tých, ktorí možno majú tiež podobný problém... úsměv