Úvodní sekce

Úvodní sekce

autor Mirek Sklenář -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den,
neznáte někdo fintu, jak v portálu Moodle povolit zobrazení Úvodní sekce (viz. Správa-Titulní strana-Nastavení titulní strany), ale zárověň po přihlášení studenta nebo kohokoli jiného, už tuto Úvodní sekci nezobrazit.

Potřeboval bych na hlavní stranu zveřejnit rozsáhlý text, který by se ale po přihlášení už dále nezobrazoval.

Děkuji za jakékoli rady.
S pozdravem Mirek Sklenář
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Mirek Sklenář

Re: Úvodní sekce

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko,
pokud vím, v nastavení to přímo není. Napadá mě řešení založené na CSS s využitím display: none; pokud by šlo odlišit stránku zobrazenou anonymním uživatelům a přihlášeným uživatelům.
Jiný postup by mohl spočívat v umístění onoho rozsáhlého textu přímo do header.html ve vašem použitém motivu. V header.html bych jej dal pod poslední řádek <div id="content"> s tím, že bych pomocí vloženého kódu PHP zkontroloval, zda je uživatel přihlášený.

--mudrd8mz
V odpovědi na Mirek Sklenář

Re: Úvodní sekce

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Shodou okolností jsem nedávno dělal podobný hack tady na moodle.cz. Na stránku kategorií kurzů jsem potřeboval vložit doplňující informace ve formátu HTML (šlo o umístění loga ESF). Bohužel, stránky course/index.php a course/category.php nepodporují zobrazení postranních bloků...
Vyřešil jsem to úpravou šablony header.html, která v případě, že zobrazuje konkrétní kategorie, vkládá do stránky můj HTML kód. Jelikož používám vlastní motiv, nemusím se bát upgrade zdrojových kódů samotného Moodlu, ty zůstaly beze změny.

Doplnil jsem proto soubor theme/moodle_cz/header.html o následující kód:
 <div id="content">
<?php
// very ugly hack allowing me to display ESF logos at some categories
if ($_SERVER['SCRIPT_NAME'] == '/course/category.php') {
 global $id;
 if (in_array($id, array(8, 33, 34, 49))) {
 include($CFG->dirroot.'/local/esf_logos.html');
 }
}
Výsledek můžete vidět, pokud tady na moodle.cz zabrousíte např. do kategorie UK-PedF. Možná, že by se vám podobná úprava mohla hodit i pro řešení vaší situace.

--mudrd8mz