Moodle 1.7

Moodle 1.7

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den, s Moodle jsem se setkala před půl rokem (do té doby jsem o něm nevěděla nic) a to při jeho instalaci na server, který jsem následně dostala na starost. Ráda se učím novým věcem a Moodle byl pro mě výzvou, ale teď jsem se dostala k testování 1.7 a jsem docela rozčarována z rolí, které tam je možné přidělovat. A proto se chci zeptat nemáte někdo zkušenosti s jejich definováním, aby to jelo co nejlépe? Nebo nevíte alespoň kde bych k tomuto problému našla nějaké povídání? Předem moc díky každému kdo odpoví. Lenka
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Moodle 1.7

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Lenko a vítej v tomto fóru.

O rolích a právech se asi nejvíc dovíš (stejně jako o všem, co se týká Moodlu) ve wiki dokumentaci a v diskusních fórech na moodle.org. Jak jsem to pochopil já, je pro většinu situací postačující ponechat výchozí nastavení, které v podstatě kopíruje dosavadní chování Moodlu ve verzi 1.6 (až na pár drobných popsaných výjimek).

Principiálně jde o to, že každý uživatel vystupuje v různých místech serveru v jisté roli. Typicky např. studenti vystupují v roli Student a mají tím pádem nějaká práva, která byla této roli přiznána. Můžeš si též nedefinovat například roli Moderátor, která bude mít všechna práva jako Student, ale k tomu bude moci (například) odstraňovat diskusní příspěvky. Tuto roli pak přisoudíš vybraným uživatelům v kurzu.

Dokud nebudeš muset řešit nějaké speciální nastavení, jsou pro tebe výchozí role asi dostatečné. Navíc se o jejich přiřazování nemusíš nijak zvlášť starat: roli Student obdrží automaticky uživatelé při zápisu do kurzu, roli Učitel dostane uživatel automaticky poté, co z něj uděláš učitele v kurzu - tak, jako tomu bývalo dosud.

p.s. já sám jsem na 1.7 ještě na ostrém serveru nepřešel červenat se, takže to, co zatím vím, vyplývá spíš z toho, co jsem si zkoušel v průběhu překládání nových verzí.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Moodle 1.7

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,

tak to jsem na tom stejně. Verzi 1.7 na ostrém serveru nemám, zatím ji testuji na cvičné instanci. Nevím jak to máte u Vás na UK, ale u nás mám malinko problém s tvůrci kurzů, kteří si dělají co chtějí. Co se rolí týče - zdá se mi zbytečné definovat je pro celé stránky, jednotlivé kategorie, jednotlivé kurzy ..... To bylo na 1.6 jednodušší. Mrknu na ty diskuze a uvidím co dál. Hezký zbytek večera ahoj Lenka