Instalace

Instalace

autor Richard Šimek -
Počet odpovědí: 4

Chtěl bych Vás všechny poprosit o pomoc při zprovoznění moodlu....držel jsem se dokumentace na webu, ale ani podle toho to nejde. Hlavně to asi vypadá na problém s config.php. Nemá někdo ověřený postup instalace? Sice nerozumím PHP a MYSQL, ale nějak se s nimi snažím naučit. Navíc nerozumím co s GD knihovnami (problém s obrázky), co se safe_mode, jak konfigurovat zlib kvůli zip, ....... Předem dík.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Richard Šimek

Re: Instalace

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Uff, dost problémů najednou mrknout Zkuste, prosím, blíže popsat vaše problémy včetně nezbytných informací o vašem prostředí (operační systém, použitý webový server apod.). Chystám se dnes aktualizovat překlad instalační příručky, takže možná podle ní vám to již projde...
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Tak dneska už install.html do CVS asi nedostanu, Moodle v těchto dnech přechází na UTF8 a překladatelům se nedoporučuje dělat commit. Přikládám k tomuto příspěvku alespoň aktualizovanou instalační příručku od Petra Kališe (dl.cuni.cz), snad vám pomůže.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace

autor Richard Šimek -
Takže zkusím použít Vaši příručku a uvidíme. Přizval jsem i několik lidí, kteří znají MySQL i PHP, ale ne Moodle tak snad to nějak dáme dohromady. Co se týká použitých věcí takže: OS Win XP Prof., EasyPHP (1.8)....zkrátka začátečník, samozřejmostí je přidělená veřejná IP adresa. Tento PC by výkonem měl stačit na zkušební provoz pro pár lidí. Zatím děkuji.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace

autor Richard Šimek -

Dobrý den, nový návod na instalace je mnohem lepší, ale zaseknu se v jednom místě a to po vytvoření config.php na chybové hlášce: "Moodle has not been configured yet.You need to edit config.php first." Anglicky umím, ale nevím ce se tím myslí, díval jsem se do vytvořeného config.php, dále jsem zkoušel postupovat dle návodu a upravit php.ini a další, ale hláška stále zůstává. Předem děkuji za další radu. V příloze zasílám config.php.