UTF-8 language pack

UTF-8 language pack

autor Borek Bernard -
Počet odpovědí: 1
Dobrý den,

nemáte někdo hotový UTF-8 language pack pro češtinu? Zkoušel jsem trochu googlit a někomu se docela snadno povedlo převést angličtinu a němčinu, takže bych si s tím asi poradil, ale třeba už to někdo máte hotové. Nebo znáte odkaz na přesný postup, jak to udělat?

Díky, Borek
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Borek Bernard

Re: UTF-8 language pack

autor Pavel Sejnoha -
Hezky den,

pravedl vsechny jazyky do UTF8. (protoze importuju data o predmetech a lidech z informacniho systemu skoly, kde jsou v UTF8). Nemusim pak resit rozdily v kodovani, kdyz si nekdo zapne anglictinu, pripadne jiny pochybnejsi jazyk.

Vse jsem prevedl jednoduchym skriptem v shellu. Problem nastal jen u nejakych silenych asijskych jazyku, protoze iconv neznal jejich kodovani a pak obcas nekde narazil na nejake pismenko, ktere nebylo ve spravnem kodovani. Problemy jsem ignoroval, cestina, anglictina a nemcina prosly v poradku a to mi slo. Na afrikanstinu a jazyk Dolni volty kaslu.

Pokud mate nekdo nejake zkusenosti s UTF, byl bych rad za jakekoliv informace, z moodle totiz teprve zaciname.

P.S.

#!/bin/sh

for I in `ls`; do
        cd $I 2>/dev/null
        if [ $? == 0 ]; then
                echo $I
                CODE=`cat moodle.php | fgrep thischarset | sed "s/\"/'/" | sed "s/.* = '//" | sed "s/';//"`
                echo " | -> $CODE"
                mv moodle.php moodle.php_oldcode
                cat moodle.php_oldcode | fgrep -v thischarset | fgrep -v "?>" > moodle.php
                echo "\$string['thischarset'] = 'UTF-8';" >> moodle.php
                echo "?>" >> moodle.php
                for F in `find . -name '*.php' -o -name '*.html'`; do
                        echo "       * $F";
                        mv $F "$F.$CODE"
                        cat "$F.$CODE" | iconv -f $CODE -t 'UTF-8' > $F
                        if [ $? != 0 ]; then
                            mv "$F.$CODE" $F
                        fi
                done
                cd ..
        fi
done