שתי שאלות לגבי שימוש בפורומים

שתי שאלות לגבי שימוש בפורומים

על ידי חיותה ינון בתאריך
מספר תגובות: 2

שלום לכולם,

בקורסים שלי הסטודנטים עובדים בקבוצות קטנות על פרויקט. בהתאם לכך, פתחתי לכל קבוצה פורום רגיל לשימוש כללי, בו הגדרתי את הדיונים מראש (הסטודנטים לא יכולים להוסיף דיונים) בסדר מסוים - כל דיון מייצג שלב בפרויקט. בכל שלב בפרויקט (=דיון) הסטודנטים מעלים לדיון משימה, מקבלים משוב, מגישים תיקון וכן הלאה, כמה פעמים שהם רוצים/צריכים עד לסיום הפרויקט. מבחינתי מהותי שסדר הדיונים יישאר כפי שהגדרתי אותו (מכל מיני סיבות, שלא אפרט כעת), אך אני נתקלת במצב בו סדר הדיונים כל הזמן משתנה (כל דיון בו מגיבים/אותו עורכים במוודל הופך להיות ראשון בסדר הדיונים). הבנתי שלא ניתן לקבע את סדר הדיונים. עם זאת, רציתי לשאול אם למישהו מכם יש פתרון יצירתי להתמודדות עם הבעיה הזו, או שאתם מכירים אופציה אחרת במוודל שמתאימה יותר לצרכיי.

שאלה נוספת - בשביל לעקוב אחר ההתרחשויות בפורומים, אני נעזרת בבלוק פעילות אחרונה. הבעיה היא שבבלוק זה מופיעות כל הפעולות שמישהו עשה בקורס שלי, כולל אלה שלי, ונוצר מצב שמרוב עצים לא רואים את היער. הבנתי שאין דרך להציג רק את הפעולות בפורומים ולנטרל את הצגת שאר הפעולות (בדומה, למשל, להתראה "חדש" במערכת ההיילרן, שהיא ספציפית לקבוצות דיון), והאופציה של משלוח דואר אלקטרוני על כל תגובה אינה יעילה מבחינתי (מדובר בכמות גדולה של פורומים, ואני לא מעוניינת "לפוצץ" את תיבת הדואר האלקטרוני שלי) . רציתי לשאול אם מישהו מכם מצא פתרון יצירתי לבעיה זו, או אולי מכיר/ה דרך אחרת לצפות רק בפעולות החדשות בפורומים.

תודה וסופשבוע נעים,

חיותה ינון (מרצה במכללת אורנים)

ספירת הדרוגים: -
בתגובה ל: חיותה ינון

תשובה ל: שתי שאלות לגבי שימוש בפורומים

על ידי Nadav Kavalerchik בתאריך
מספר אפשרויות:

1. להדליק את דיווחי ה RSS בקבוצות הדיון המעניינות ואז להוסיף בדף הראשי של הקורס משבצות-ניהול (בלוקים) של תצוגת RSS ולהזין בתוכן את הקישורים המתאימים מקבוצות הדיון השונות.

קבוצות הדיון השונות "ישדרו" עדכונים של דיונים או תגובות חדשות ב RSS
ומשבצת הניהול RSS "תקלוט" ותציג אותם בדף הראשי של המרחב.

2. ניתן להתקין את ה"מסנן" הבא:
http://moodle.org/mod/data/view.php?d=13&rid=1618&filter=1
(גירסה מתורגמת שלו, ומשודרגת : http://www.tikshuv.org.il/moodle/contrib/filter/news.tar.gz )
אשר מאפשר להציג ידיעות אחרונות מכל קבוצת דיון בכל מקום/רכיב במערכת.
לדוגמא: במשבצת-ניהול (BLOCK) מסוג "תוכן מעוצב" (HTML) באחד הצדדים של עמוד הקורס.

3. אפשר לפתח משבצת-ניהול כזו חיוך

בתגובה ל: Nadav Kavalerchik

תשובה ל: שתי שאלות לגבי שימוש בפורומים

על ידי חיותה ינון בתאריך

בוקר טוב נדב,

תודה על התשובות. אנסה ליישם את המלצותיך.

האם יש לך תשובה גם בנוגע לשאלה הראשונה שמתייחסת לסדר הדיונים?

המשך יום נעים,

חיותה